Vlhová útočí na ďalšie pódium, Shiffrinová pred domácim publikom zaostala

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR)
Sportnet|26. nov 2022 o 16:28 (aktualizované 26. nov 2022 o 17:05)

Priebežnou líderkou obrovského slalomu v Killingtone je Hectorová. Druhé kolo je na programe o 19.00 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Killington (USA)

+ 1,36 s

KILLINGTON. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si po 1. kole obrovského slalomu v americkom Killingtone udržala šancu na pódium.

V sobotných pretekoch figuruje na 4. mieste s minimálnou stratou na pódiové priečky. Na líderku Saru Hectorovú zo Švédska stráca 46 stotín sekundy.

Druhá bola Nórka Ragnhild Mowincelová (+ 0,38 s), tretia Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+ 0,43 s).

Mikaela Shiffrinová pred domácim publikom zaostala, keď v prvej jazde stratila na Hectorovú 1,36 s.

Druhé kolo obrovského slalomu je na programe od 19.00 h. Priamy prenos môžete sledovať na JOJ Šport, online prenos nájdete na Sportnet.sk.

Vlhová sa vydala na trať s číslom 2, predviedla čistú jazdu a pred druhým kolom si vytvorila dobrú východiskovú pozíciu na atakovanie pódia.

Hectorová bola od úvodného medzičasu v zelených číslach. Olympijská šampiónka zo ZOH 2022 v Pekingu najlepšie zvládla aj strminu a v cieli bol z toho suverénne najrýchlejší čas.

Shiffrinová v silnom vetre stratila najmä v dolnej časti skrátenej trate.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová útočí na ďalšie pódium, Shiffrinová pred domácim publikom zaostala