Shiffrinová má na dosah rekordný triumf, Vlhová na ňu stratila takmer sekundu

Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Kranjskej Gore 2023.
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Kranjskej Gore 2023. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|8. jan 2023 o 09:55

Kontakt so Shiffrinovou dokázali udržať iba dve lyžiarky. Druhé kolo je na programe o 12.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kranjska Gora (Slovinsko)

+ 0,87 s

KRANJSKA GORA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je po 1. kole nedeľného obrovského slalomu v slovinskej Kranjskej Gore na 7. mieste.

Skvelú jazdu predviedla Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá je na čele. Vlhová na ňu stráca 87 stotín sekundy.

Druhá je Talianka Federica Brignoneová so stratou 24 stotín sekundy. Jazda opäť vyšla aj sobotňajšej víťazke Valérie Grenierovej z Kanady, ktorej patrí 3. priečka (+ 0,39 s).

Shiffrinová má na dosah 82. víťazstvo, ktorým by vyrovnala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej.

Druhé kolo je na programe o 12.30 h, priamy prenos vysiela stanica JOJ Šport.

Trať bola oproti sobotnému obráku menej zavretá. Súťaž rázne rozbehla Shiffrinová štartujúca s jednotkou.

Líderka Svetového pohára predviedla plynulú, dynamickú jazdu bez zaváhaní. Ďalšie pretekárky sa radili za ňu, vrátane Vlhovej.

Slovenka so štartovým číslom 4 strácala na treťom medzičase 1,01 sekundy, až dolu pustila viac lyže a dokázala manko skresať na 87 stotín. Zaradila sa na priebežnú tretiu pozíciu, neskôr ju predbehli ešte štyri pretekárky.

"Nešla som až tak čisto, ako sa dalo ísť. Sneh bol veľmi agresívny, príliš som driftovala. Celú trať som zastavovala. Nevyšlo to, uvidíme, ako sa mi bude dariť v 2. kole. Trať bola tvrdšia ako včera, podmienky sú veľmi dobré," uviedla Vlhová pre JOJ Šport.

K Shiffrinovej sa dokázali priblížiť len Brignonenová a Grenierová. Kanaďanka na trati, ktorú staval jej tréner, išla opäť agresívne, ale dopustila sa niekoľkých menších chýb.

Ďalšie lyžiarky strácali už výraznejšie, štvrtá bola vedúca žena priebežnej klasifikácie disciplíny Marta Bassinová (+ 0,73 s), pred Vlhovú sa dostali ešte Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+ 0,77 s) a Švédka Sara Hectorová (+ 0,85 s).

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Shiffrinová má na dosah rekordný triumf, Vlhová na ňu stratila takmer sekundu