6.

Manuel Fellers

Rakúsko

+ 1,22 s

FLACHAU. Rakúsky lyžiar Johannes Strolz sa usadil na čele po 1. kole stredajšieho slalomu Svetového pohára. V rakúskom Flachau, náhrade za januárový Záhreb, viedol o 97 stotín sekundy pred Nórom Atle Lie McGrathom.

Tretí bol s odstupom rovnej sekundy Francúz Clement Noël. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Líder disciplíny Nór Henrik Kristoffersen vyštartoval s jednotkou a v záverečnej vlásenke na nepríjemnej terénnej vlne spravil chybu. Vošiel do nej z opačnej strany, čo pravidlá povoľujú, ale stratil veľa času.

Hrozilo mu, že v boji o malý glóbus ani nepostúpi do tridsiatky. Napokon obsadil delené 28. miesto.

Johannes Strolz.
Johannes Strolz. (Autor: TASR/AP)

Do 2. kola (20.45 h) si vypracoval najvýhodnejšiu východiskovú pozíciu na domácom snehu po agresívnom výkone dvojnásobný olympijský víťaz z Pekingu Strolz.

Za pekinského víťaza v kombinácii i tímovej súťaži sa nečakane so štartovým číslom 21 zaradil McGrath po veľmi dravej jazde na hranici úplného rizika. Nór o tri stotiny nechal za sebou aj olympijského slalomového šampióna z Pekingu Noëla.

Vo Flachau sa v 1. kole štýlovým exhibičným spôsobom rozlúčil s bohatou a úspešnou kariérou 39-ročný Talian Manfred Mölgg.

Víťaz troch slalomov získal v tejto disciplíne malý glóbus v roku 2008, z MS má tri cenné kovy a vo Svetovom pohári 329 štartov.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Najlepší slalomár spravil veľkú chybu, Kristoffersen takmer nepostúpil do druhého kola