Mikaelu Shiffrinovú musel odviezť vrtuľník.
Mikaelu Shiffrinovú musel odviezť vrtuľník. (Autor: Twitter/Eurosport)
TASR, Sportnet|26. jan 2024 o 11:52

Preteky museli byť na pár minút prerušené.

CORTINA D'AMPEZZO. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová spadla v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Na pomoc jej prišli zdravotníci.

Líderka celkového poradia nedokončila preteky, keď po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach.

Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou, ktorú nemohla zaťažiť.

Pre Shiffrinovú mieril vrtuľník na prevoz do nemocnice. Preteky pokračovali po približne 20-minútovej pauze.

Termín jej návratu do súťažného kolotoča nie je známy. S určitosťou však vynechá víkendový program v Cortine, kde pôjdu ženy ešte ďalší zjazd (v sobotu o 10.30 h) a super-G (v nedeľu o 10.30).

Nebude štartovať ani budúci týždeň v utorkovom obrovskom slalome v Kronplatzi.

Na rovnakom mieste vypadla aj Federica Brignoneová, ale Talianka opustila trať lyžiach. Nepríjemné zranenie si privodila aj Švajčiarka Corinne Suterová.

Preteky vyhrala rakúska lyžiarka Stephanie Vienerová a dosiahla druhé víťazstvo v kariére. Druhé miesto obsadila Švajčiarka Lara Gutová Behramiová so stratou 39 stotín sekundy.

Tretie miesto obsadila až trojica pretekárok – Sofia Goggiová, Christina Agerová a Valerie Grenierová.

Na čele priebežného hodnotenia disciplíny je Sofia Goggiová. V celkovom hodnotení naďalej kraľuje Mikaela Shiffrinová, ktorá má náskok na Laru Gutovú Behramiovú 340 bodov.

"Ďakujem všetkým za podporu a dobroprajné správy. Momentálne to berieme deň po dni a podelím sa s vami o informácie, ak budem vedieť viac. Som veľmi vďačná, že to nedopadlo horšie. Momentálne som však veľmi ubolená.

Vynechám zvyšok tohto víkendu a nebudem lyžovať ani v Kronplatzi. Potom uvidíme, v tejto chvíli sa ťažko dá viac predpovedať. Potrebujeme trochu času, aby sme videli, ako sa to bude vyvíjať a ako sa budem v ďalších dňoch cítiť. Ďakujem všetkým," napísala Shiffrinová na sociálnej sieti X.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Zranenú Shiffrinovú musel odviezť vrtuľník, hrozí jej koniec sezóny