6.

Josef Ferstl

Nemecko

+ 0,86 s

WENGEN. Švajčiar Marco Odermatt zvíťazil vo štvrtkovom super-G Svetového pohára. Na domácej zjazdovke vo Wengene prekonal o 23 stotín Nóra Aleksandra Aamodta Kildeho, tretí bol Rakúšan Matthias Mayer s mankom 0,58 s.

Dvadsaťštyriročnému lyžiarovi najlepšie vyšla záverečná technická pasáž s obávaným cieľovým esíčkom, v ktorej získal na Kildeho rozhodujúcich 27 stotín.

Po triumfe v americkom Beaver Creeku si pripísal druhé víťazstvo v tejto disciplíne v prebiehajúcej sezóne a celkovo štvrté v kariére.

Prerušil tak sériu Kildeho, ktorý vyhral predošlé tri super-G. Nór naďalej vedie priebežné poradie disciplíny, Odermatt sa posunul na druhú pozíciu. V celkovom poradí však vedie Švajčiar s náskokom 396 bodov na Kildeho.

"Šieste víťazstvo v sezóne je neuveriteľné. V Adelbodene to bolo úplne iné, bol som pod veľkým tlakom, o výhre tam som sníval už ako chlapec. V super-G ako dnes, musíte mať rýchlosť a trafiť niektoré veci," citoval víťaza ho web laola1.at.

V pretekoch nakoniec štartoval držiteľ malého glóbusu Vincent Kriechmayr, ktorý strávil predchádzajúce dni v izolácii po pozitívnom teste na koronavírus.

V stredu ho však prepustili z karantény a mohol sa predstaviť v super-G, v ktorom obsadil deviate miesto (+1,03 s).

Rakúšan však po absenciách v tréningoch zrejme nebude môcť štartovať v piatkovom a sobotnom zjazde. Podujatie vo Wengene v nedeľu uzavrie slalom.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Odermatt zvýšil svoj náskok, triumfoval na domácej zjazdovke