3.

Matthias Mayer

Rakúsko

+ 0,78 s

LAKE LOUISE. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt zvíťazil v nedeľnom super-G Svetového pohára v kanadskom stredisku Lake Louise.

Priebežný líder celkového poradia dosiahol čas 1:32,53 minúty a triumfoval s náskokom 37 stotín sekundy pred Nórom Aleksanderom Aamodtom Kildem. Pódium doplnil Matthias Mayer z Rakúska (+ 0,78 s).

Preteky boli prerušené po nepríjemnom páde Taliana Maura Caviezela. Ten sa v Kanade vrátil do súťažného diania po takmer dvoch rokoch – od vlaňajšieho januára sa zotavoval z vážneho pádu v Ga-Pa, kde počas tréningu utrpel ťažký otras mozgu a zranenie kolena.

Odermatt si vďaka trinástemu triumfu v kariére upevnil post lídra celkového poradia prestížneho seriálu.

Obhajca veľkého glóbusu nenašiel v októbri premožiteľa v obrovskom slalome v rakúskom Söldene a v sobotnom zjazde v kanadskom dejisku zaznamenal tretie miesto.

Prvý bol Kilde. "Moja jazda bola dobrá od začiatku až do konca, Aleksovi som oplatil včerajšok. Všetko vyzerá dobre – lyže, psychika aj forma," citovala víťaza pretekov agentúra APA.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Odermatt vyhral super-G v Lake Louise, upevnil si post lídra