6.

James Crawford

Kanada

+1,11 s

KITZBÜHEL. Pondelňajšie super-G v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Kitzbüheli vyhral domáci pretekár Vincent Kriechmayr.

Za ním skončil s odstupom 12 stotín sekundy Švajčiar Marco Odermatt, ktorý sa vďaka zisku 80 bodov posunul v celkovej klasifikácii na druhé miesto za lídra seriálu Alexisa Pinturaulta z Francúzska. Tretí bol ďalší Rakúšan Matthias Mayer.

Preteky super-G boli pôvodne na programe v nedeľu. Organizátori však na tento deň presunuli druhý zjazd v rámci 81. ročníka hahnenkammského podujatia, ktorý sa v sobotu nekonal pre nepriaznivé poveternostné podmienky.

Kriechmayr sa vydal na trať so štartovým číslom päť. Na treťom medzičase bol o 0,29 sekundy rýchlejší ako Odermatt, na štvrtom mal na už švajčiarskeho súpera zanedbateľné manko (+0,01 s).

Pred cieľom mu namerali šiestu najvyššiu rýchlosť (130,12 km/h), vďaka ktorej odsunul Odermatta na druhé miesto a pripísal si premiérový triumf v sezóne.

Celkovo dosiahol 29-ročný lyžiar piate víťazstvo v super-G, naposledy sa tešil vlani 29. februára v Hinterstoderi. Na konte má aj dva triumfy v zjazde.

"Bola to dobrá jazda. Išiel som naplno aj za cenu rizika, aj preto som sa nevyhol malým chybám. Z víťazstva po dlhšom čase mám veľkú radosť," povedal v cieli.