Skúsená Curtoniová po prvý raz vyhrala super-G, Goggiová hrozivo spadla

Elena Curtoniová. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|23. jan 2022 o 13:18 (aktualizované 23. jan 2022 o 14:33)

Gutová-Behramiová a Shiffrinová neboli ani v top 10.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Cortina d'Ampezzo (Francúzsko)

Ženy - super-G:

1.

Elena Curtoniová

Taliansko

1:20.98 min.

2.

Tamara Tipplerová

Rakúsko

+ 0,09 s

3.

Michelle Gisinová

Švajčiarsko

+ 0,24 s

4.

Federica Brignoneová

Taliansko

+ 0,32 s

5.

Corinne Suterová

Švajčiarsko

+ 0,44 s

6.

Tessa Worleyová

Francúzsko

+ 0,54 s

7.

Ragnhild Mowinckelová

Nórsko

+ 0,59 s

8.

Ester Ledecká

Česko

+ 0,61 s

9.

Alice Robinsonová

Nový Zéland

+ 0,62 s

10.

Mirjam Puchnerová

Rakúsko

+ 0,66 s

13. 

Lara Gutová-Behramiová

Švajčiarsko

+ 0,83 s

16. 

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 1,01 s

CORTINA D'AMPEZZO. Talianska lyžiarka Elena Curtoniová zvíťazila v super-G v domácom stredisku Cortina d'Ampezzo.

Skúsená 30-ročná pretekárka sa teší z prvého víťazstva v super-G vo Svetovom pohári v kariére.

Na druhom mieste finišovala so stratou 0,09 s Rakúšanka Tamara Tipplerová a tretia najrýchlejšia bola v cieli Švajčiarka Michelle Gisinová.

"Je to také horkosladké víťazstvo. Som šťastná, že som vyhrala, že som bola schopná ísť dobre. Tiež som však mala strach o Sofiu. Bola v šoku," citovala agentúra AP víťazku.

Preteky ovplyvnil hrozivý pád Sofie Goggiovej. Dole svahom síce Talianka zišla na lyžiach, ale očividne ju trápili bolesti. Neskôr prišla medzi pretekárky už prezlečená z pretekárskeho oblečenia a po pretekoch ju previezli do Milána, kde sa podrobí ďalším vyšetreniam. Trápi ju zrejme zranenie kolena.

Mimo top 10 skončila líderka Svetového pohára Američanka Mikaeala Shiffrinová, ktorá mala stratu 1,01 sekundy na víťazku. Shiffrinová získala 15 bodov do celkového hodnotenia a pred druhou Vlhovou ich má k dobru 52 Aj obhajkyňa malého glóbusu za super-G Lara Gutová-Behramiová sa so stratou 0,83 sekundy nezmestila medzi najlepšiu desiatku.

Curtoniová v ideálnych podmienkach vyšla na trať ako piata, v druhej polovici zjazdovky sa dostala do zelených čísiel a náskok si udržala až do cieľa. Tridsaťročná zjazdárka dosiahla druhý triumf v SP v kariére.

Potvrdila taliansku dominanciu v disciplíne v tejto sezóne, keď reprezentantky tejto krajiny vyhrali päť zo šiestich pretekov. V priebežnom hodnotení super-G poskočila z tretej na druhú priečku. Druhá talianska lyžiarka po Goggiovej s dvoma tohtosezónnymi víťazstvami v super-G Federica Brignoneová skončila tesne za pódiom na štvrtom mieste (+0,32).

Ujala sa však vedenia v priebežnom poradí disciplíny.

Dvadsaťšesťročná Vlhová sa tento víkend v Cortine d´Ampezzo nepredstavila v sobotnom zjazde ani v nedeľnom superobrovskom slalome. Chce sa plne sústrediť na obrovský slalom v ďalšom talianskom stredisku Kronplatz, kde v utorok 25. januára absolvuje generálku na ZOH v Pekingu. Kĺzavé disciplíny si v tejto sezóne vyskúšala v rakúskom Zauchensee. Pred týždňom obsadila v zjazde 26. miesto a v super-G skončila na osemnástej pozícii.

Súvisiace články