10.

Chiara Pohneauxová

Francúzsko

+1,61 s

SOLDEU. Švédka Anna Swennová-Larssonová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok v Soldeu.

V andorrskom stredisku udržala vedenie po prvom kole a pred druhou Chorvátkou Zrinkou Ljutičovou mala v cieli náskok 0,35 sekundy.

Pódium doplnila Američanka Paula Moltzanová (+0,83 s).

Tridsaťdvaročná Swennová-Larssonová si pripísala druhý individuálny triumf v prestížnom seriáli, v novembri 2022 vyhrala slalom v americkom Killingtone.

V druhom kole v Soldeu predviedla dynamickú jazdu, vyhla sa zaváhaniu a siedmy najlepší čas jej v súčte s prvým kolom stačil na prvenstvo.

"Som vďačná za túto chvíľu. Je to odmena za tvrdú prácu. Dala som do toho všetko, som veľmi šťastná," uviedla Swennová-Larssonová.

Líderka celkového poradia Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová v slalome neštartovala.

Vďaka triumfu v sobotňajšom "obráku" má v boji o veľký glóbus päťbodový náskok pred jeho obhajkyňou Mikaelou Shiffrinovou. Američanka v Andorre nesúťažila po páde v zjazde v Cortine d'Ampezo pred vyše dvoma týždňami.

Štartová listina slalomu bola ochudobnená o obe najlepšie slalomárky.

Okrem Shiffrinovej aj o Petru Vlhovú, pre ktorú sa po zranení na domácom svahu v Jasnej a operácii kolena vo Švajčiarsku sezóna predčasne skončila.

Po víkendových pretekoch v Soldeu figuruje Slovenka v celkovej klasifikácii na štvrtej priečke.

Absenciu dua Shiffrinová - Vlhová sa snažila využiť tretia v poradí disciplíny Nemka Lena Dürrová. Po prvom kole bola piata s odstupom 66 stotín sekundy na Swennovú-Larssonovú.

V druhom kole nebola dostatočne rýchla v prejazde strminou a napokon si pohoršila o jedno miesto.