Radosť hráčov FC DAC 1904 Dunajská Streda (v pozadí) a brankár Dominik Greif z ŠK Slovan Bratislava (vpredu) počas 7. kola Fortuna ligy 2019/2020 medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: Martin Havran SITA)
TASR|27. jan 2020 o 16:03

Turnaj vyhrala Mladá Boleslav.

TA' QALI. Víťazom zimného turnaja Tipsport Cup na Malte sa stali futbalisti FK Mladá Boleslav.

Vo finále si poradili so Zbrojovkou Brno po jedenástkovom rozstrele 4:3, zápas sa skončil v riadnom hracom čase nerozhodne 1:1.

V drese Brna sa predstavili aj traja Slováci - obranca Juraj Kotula a stredopoliari Adam Čermák a Damian Baris.

Tretie miesto obsadili hráči DAC Dunajská Streda, ktorí v súboji o bronz zdolali Baník Ostrava po rozstrele 5:4, zápas sa po 90 minútach skončil rovnako 1:1.

Hráči DAC sa dostali do vedenia v 56. minúte zásluhou Erica Davisa, no v 70. minúte dokázal vyrovnať Tomáš Smola.

V penaltovom rozstrele na strane slovenského klubu neskóroval iba strelec prvého gólu Davis, rozhodujúcu penaltu premenil Ernest Boateng.

Góly: 70. Smola - 56. Davis

Ostrava: Laštůvka - Fillo (61. Reiter), Pokorný, Svozil, Holzer (85. Fleišman) - Hrubý (61. Jirásek), Kuzmanovič, Kaloč - Lalkovič, Šašinka, Granečný (61. Smola)

DAC: Jedlička (46. Száráz) - Blackman, Lalatovič (82. Boateng), Beskorovainyi, Davis - Fábry, Kružliak - Javro (3. Phillips, 67. Schäfer), Divkovič, K. Vida - Ramirez

Domov»Futbalnet»Hráči Dunajskej Stredy zvládli zápas na Malte, na zimnom Tipsport Cupe skončili tretí