Zdeno Chára odbehol ďalší maratón a opäť stlačil osobné maximum

V auguste minulého roka odbehol Zdeno Chára polmaratónsku trať na 40. ročníku Rajeckého maratónu. (Autor: ILUSTRAČNÉ FOTO - TASR)
Sportnet|15. jan 2024 o 18:43

Chára odbehol maratón v Houstone.

BRATISLAVA. Zdeno Chára posúva svoje osobné limity aj po skončení hokejovej kariéry. Z niekdajšej hrajúcej legendy zámorskej NHL aj slovenskej reprezentácie sa stal vytrvalec.

V nedeľu odbehol 46-ročný rodák z Trenčína maratón v Houstone v osobnom rekorde 3:10:24.

Podľa výsledkovej listiny obsadil 42. miesto spomedzi 525 účastníkov vo vekovej kategórii 45-49 rokov a celkové 831. miesto z vyše 7000 bežcov.

O jeho výkone sa s uznaním vyjadrovali aj bežci na portáli letsrun.com.

"Čas 3:10 je na chlapa s jeho výškou pôsobivý. Bol som na pretekoch a zazrel som ho okolo 22. míle. Vedel som, že je vysoký, ale vidieť ho naživo bolo šialené. Ak by existovala kategória, ktorá zohľadňuje hmotnosť, tak by ju vyhral," napísal jeden z bežcov.

Uplynulé maximum malo hodnotu 3:16:12 a Chára ho zabehol v októbri minulého roka na Baystate Marathon v meste Lowell.

Maratónsku premiéru si Chára odkrútil v apríli minulého roka v meste, v ktorom prežil najkrajšie chvíle svojej hokejovej kariéry.

Bostonský maratón zvládol s číslom 3333 za 3:38:23. V auguste bežal aj na Slovensku - v Rajci odbehol polmaratónsku trať v rámci jubilejného 40. ročníka Rajeckého maratónu.

Chára má za sebou 25 sezón profesionálneho hokeja, 1680 zápasov v základnej časti NHL, 200 v play off Stanleyho pohára a ďalšie zápasy v drese slovenskej reprezentácie.

O vášni pre maratóny prehovoril nedávno pre americké vydanie denníka The Sun.

„K maratónom ma priviedla aj zvedavosť. Vždy som bol fanúšikom vytrvalostných športov. V nich sa ľudia pokúšajú posúvať svoje hranice a snažia sa dokázať, čo všetko je možné. Aj ja som to chcel vyskúšať.“