Slovensko bude mať na OH opäť aj zápasníka, využil poslednú šancu

Na snímke je slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov.
Na snímke je slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. máj 2024 o 21:35

Nadviaže na Borisa Makojeva, ktorý sa prebojoval do Tokia.

ISTANBUL. Tajmuraz Salkazanov získal miestenku na olympijské hry do Paríža.

Zaistil si ju v sobotu na turnaji svetovej olympijskej kvalifikácie v Istanbule, keď v semifinále kategórie do 74 kg zdolal domáceho Turka Sonera Demirtaša 4:2.

Salkazanov využil poslednú šancu pre slovenské zápasenie zaistiť si miestenku a pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra.

Nadviaže na Borisa Makojeva, ktorý sa pred troma rokmi predstavil v Tokiu taktiež vo voľnom štýle. Štvornásobný majster Európy sa stal 17. reprezentantom Slovenska, ktorý má istú účasť v Paríži.

V prvom kole poradil s Arslanom Amanmyradovovovm z Turkmenistanu 11:0, v druhom mu veľké problémy nerobil ani Švajčiar Tobias Portmann (10:0). Až vo štvrťfinále mal náročnejšieho súpera, Inda Džaidípa zdolal 3:0.

V semifinále bol jeho súper tretí muž svetového rebríčka, no Turek výhodu domáceho prostredia nevyužil a postúpil Salkazanov.

Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov počas ME 2023.
Slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov počas ME 2023. (Autor: TASR/ MTI via AP)

Zo zvyšných slovenských voľnoštýliarov zostal v hre o Paríž ešte Makojev. Žreb mu vo váhe do 86 kg už v 1. kole prisúdil úradujúceho majstra Európy Daurena Kuruglieva, ktorý sa minulý rok presunul z ruskej reprezentácie do gréckej a podľahol mu 0:4.

Kurugliev však napokon miestenku na OH získal a potiahol tak slovenského reprezentanta do repasáže. Ak sa chce Makojev predstaviť na olympiáde druhýkrát za sebou, musí v nedeľu zdolať troch súperov. Prvým bude domáci Turek Osman Göčen.

Od Adama Jakšíka sa vo voľnoštýliarskej kategórii do 97 kg veľa nečakalo, stále iba 20-ročného zápasníka zdolal v 1. kole Murazi Mchedlidze 10:0.

Na podujatí sa predstavila aj Zsuzsanna Molnárová v kategórii do 68 kg. V prvom vystúpení zdolala Albánku Albinu Drazhiovú 7:0, v 2. kole však nestačila na Lotyšku Elmu Zeidlereovú 3:4.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Slovensko bude mať na OH opäť aj zápasníka, využil poslednú šancu