Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Zápas, v ktorom padol gól cez bočnú sieť, sa opakovať nebude

Stefan Kiessling. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. okt 2013 o 13:45

Hoffenheim sa síce odvolal a žiadal proti Leverkusenu nový zápas, ale neuspel.

BERLÍN. Bundesligový futbalový duel Hoffenheim - Bayer Leverkusen, v ktorom minulý týždeň strelil víťazný gól hostí Stefan Kiessling cez bočnú sieť, sa nebude opakovať.

Podľa agentúry DPA o tom v pondelok rozhodol športový súd Nemeckého futbalového zväzu (DFB). Hoffenheim sa síce odvolal a žiadal nový zápas, ale neuspel.

"Toto rozhodnutie samozrejme zo športového uhla pohľadu môže byť pre mnohých nedostatočné, ale je v súlade s futbalovými normami. Rozhodca totiž urobil nesporný a zásadný verdikt. Sťažnosť Hoffenheimu, že porušil normy, sme zamietli. Urobil chybu. Viem, že dnes večer ma moje deti a partnerka nepochvália, ale jedna vec je porozumenie, druhá názor na vec podľa platných pravidiel," povedal šéf komisie DFB Hans E. Lorenz.

Kiessling v 70. minúte poslal loptu po hlavičke do bočnej siete, v ktorej bola diera a lopta sa dostala až do brány. Rozhodca Felix Brych nepochopiteľne tento "fantómový" gól uznal, čím výrazne ukrivdil domácemu tímu.

Situácia vyvolala rozpačité reakcie aj medzi hráčmi a zároveň opäť otvorila diskusiu o potrebe bránkových technológií, ktoré by do podobných prípadov vniesli viac svetla.

DFB avizoval, že celú situáciu bude konzultovať s Medzinárodnou futbalovou federáciou FIFA. Do procesu zapojil oba kluby, rozhodcu, kontrolnú komisiu aj FIFA.

Súvisiace články