Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Federer hral v rodisku svojej matky, s Nadalom utvorili svetový rekord

Rafael Nadal a Roger Federer na charitatívnom podujatí Zápas pre Afriku. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|Publikované 7. feb 2020 o 22:02

Hrali pre dobrú vec.

KAPSKÉ MESTO, BRATISLAVA. Švajčiarsky tenista Roger Federer zamieril v rámci svojich charitatívnych podujatí pod značkou Zápas pre Afriku do Kapského mesta v Juhoafrickej republike.

Išlo v poradí o šieste podujatie zamerané na podporu vzdelávania detí v Afrike. Výťažok z exhibície - 3,5 milióna dolárov - poputuje Federerovej nadácii, ktorá pomáha práve vzdelávaniu v Afrike.

Švajčiar si v JAR zahral prvýkrát v kariére. Zaujímavosťou je, že z tejto krajiny pochádza jeho matka Lynette.

Tentoraz si ako súpera prizval dlhoročného rivala Španiela Rafaela Nadala. Federer dokázal triumfovať v troch setoch 6:4, 3:6, 6:3.

Duel sa odohral na Green Point Stadium a prišlo naň 51 954 divákov, čo je historický rekord na tenisovom stretnutí.

Zápas pre Afriku: Roger Federer - Rafael Nadal: fotogaléria

7.2.2020

Nešlo však o výsledok, ale o pomoc deťom, ktoré ju potrebujú. "Zápas v Afrike je pre mňa splnený sen," vravel Federer.

"Zdieľame nielen lásku k tenisu, ale taktiež lásku k pomoci deťom pri štarte v škole a v živote," dodal.

Nadšený z podujatia bol aj Nadal. "S Rogerom zdieľame mnoho úžasných momentov z kurtu aj mimo neho. Cestovať s ním do Kapského Mesta a hrať pre deti je niečo, čo ma veľmi teší," povedal Španiel.

Pred vzájomným súbojom si obaja zahrali aj štvorhru. Po boku Federera sa predstavil americký podnikateľ Bill Gates a partnerom Nadala bol juhoafrický komik, herec a moderátor Trevor Noah.

"Zahral som si s ľuďmi, ktorých skutočne obdivujem za to, čo dosiahli. Tenis je pre mňa úžasné hobby. Bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok," uviedol 64-ročný Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.