Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Záhreb si zrejme zahrá v KHL, musí potvrdiť rozpočet

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|28. apr 2013 o 10:03

Jakub Gašparovič prišiel do Chorvátska vo februári, pričom za tím EBEL ligy odohral 10 zápasov vrátane play off.

VLADIVOSTOK. Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Alexander Medvedev dáva vysoké šance chorvátskemu Medveščaku Záhreb, že sa v sezóne 2013/2014 stane 28. účastníkom nadnárodnej súťaže.

V takom prípade by KHL mala štyri divízie, v každej by hralo po sedem tímov.

"Komisia, ktorá bola v Záhrebe, nadobudla na svojej inšpekčnej ceste veľmi dobré dojmy," citovala RIA Novosti šéfa ligy.

"V utorok sa stretnem s majiteľmi a vedením Medveščaku. Za sebou už majú predbežný výber hráčov, ktorí hrávajú v AHL. Už viac ako 15 hokejistov potvrdilo svoj záujem hrať v Záhrebe. Sú to Kanaďania a Američania chorvátskeho pôvodu hrajúci na veľmi dobrej úrovni."

Podľa Medvedeva je teraz dôležité, aby vedenie klubu potvrdilo potrebný rozpočet. "Ten zatiaľ predstavili len vo forme sľubov a garancií. Myslím si, že sú vysoké šance, že v blízkom čase uvidíme v KHL 28 klubov."

Sezónu v Medveščaku dokončili aj dvaja slovenskí hokejisti. Reprezentant Jakub Gašparovič prišiel do Chorvátska vo februári, pričom za tím EBEL ligy odohral 10 zápasov vrátane play off, v ktorých nazbieral šesť kanadských bodov (3+3).

Jeho krajan Roman Tomas odohral v drese Medveščaku 11 stretnutí s bilanciou tri góly a päť asistencií.

Súvisiace články