OMSK. Slovenský útočník v drese Avangardu Omsk Tomáš Záborský dvoma gólmi a jednou asistenciou výraznou mierou prispel k prvému víťazstvu svojho mužstva v novom ročníku KHL.
Proti Barysu Astana (4:3 pp) rozhodol práve jeho presný zásah v 64. minúte.
Stretnutie proti kazašskému tímu prirovnal Záborský k súboju play off. "Bol to veľmi ťažký zápas, ale taký sme čakali," vyjadril sa na oficiálnej klubovej stránke nový ostrostrelec mužstva.
"Veď Astana už vonku dvakrát prehrala. Preto bol súper pripravený bojovať. My sme dobre začali, strelili sme dva góly. Lenže potom Barys využil svoje šance v presilovkách a museli sme ísť do predĺženia. Aj v ňom sme hrali náš hokej, bojovali sme až do konca a vyhrali," dodal.
Tomáš Záborský po letnom príchode z Fínska, potvrdzuje aj na svojom novom pôsobisku povesť strelca. V troch zápasoch za Avangard dal už tri góly a má aj jednu asistenciu. Zatiaľ sa mu darí nahrádzať Romana Červenku, ktorý bol vlani najproduktívnejším hráčom play off KHL a celkovo patril k najväčším hviezdam súťaže. Pred sezónou podspísal zmluvu s tímom NHL Calgary Flames.
"Cítim sa vynikajúco. Po operácii ramena nebolo pre mňa jednoduché vrátiť sa, ale si myslím, že teraz to bude dobré a moja gólová séria bude pokračovať," zdôraznil Tomáš Záborský.
Na otázku, že takéto víťazstvá, aké Avangard dosiahol s Astanou, upevňujú tímový duch mužstva, Záborský zareagoval: "Samozrejme, že lepšie je vyhrať v riadnom hracom čase. V predĺžení sme však našli sily a odvahu bojovať. Bol to zápas ako v play off a my sme touto skúškou prešli."
















