Svitolinová jednoznačne zdolala Wozniacku a vyhrala turnaj v Toronte

Elina Svitolinová.
Elina Svitolinová. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. aug 2017 o 21:26

Ukrajinská tenistka dala súperke kanára.

TORONTO. Ukrajinka Elina Svitolinová sa stala víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup na tvrdom povrchu v kanadskom Toronte.

Turnajová päťka vo finále suverénne zdolala šestku "pavúka" Caroline Wozniacku za 78 minút 6:4, 6:0. Dvadsaťdvaročná Ukrajinka so zázemím v trnavskej EMPIRE Tennis Academy si pripísala deviaty turnajový titul v kariére a po Ríme, Istanbule, Tchaj-peji a Dubaji piaty v tomto roku.

Bývalá svetová jednotka Wozniacka neúspešne zaútočila na dvadsiaty šiesty turnajový titul na hlavnom okruhu WTA.

Svitolinová zvíťazila nad Wozniackou po tretí raz z rovnakého počtu vzájomných zápasov, všetky sa hrali na tvrdom povrchu.

V tomto roku ju jasne prevýšila aj vo finále februárového podujatia v Dubaji /6:4, 6:2/. Víťazka v Toronte získala šek na 501 975 USD, finalistka 243 920, obe sumy sú pred zdanením.

Dvojhra - finále:

Elina Svitolinová (Ukr.-5)- Caroline Wozniacka (Dán.-6) 6:4, 6:0 za 78 minút

Domov»Tenis»Svitolinová jednoznačne zdolala Wozniacku a vyhrala turnaj v Toronte