Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Wozniacka dostala za nafúknutý príbeh nafukovacieho klokana

SITA|25. jan 2011 o 12:35

Dánska tenistka Caroline Wozniacka pokračuje na grandslamovom Australian Open vo svojom prerode z "nudnej" hráčky na miláčika novinárov.

MELBOURNE.

Po utorkovom víťazstve nad Francescou Schiavoneovou (3:6, 6:3, 6:3) a postupe do semifinále sa ukázala na tlačovej konferencii aj s netradičnými rekvizitami - boxerskými rukavicami a veľkým nafukovacím klokanom. Dostala ho od austrálskych médií po tom, ako si z nich vystrelila príbehom o útoku klokana, ktorým vysvetlila náplasť na nohe. Neskôr sa priznala, že dobrodružnú príhodu si vymyslela nedúfajúc, že jej niekto uverí.

Dobre naladenej svetovej jednotke v utorok robila spoločnosť asi meter vysoká žltá kengura. "V prvom rade sa chcem poďakovať za tento darček, ktorý som včera dostala od istého média. Viem, že si viacerí želali, aby som zapózovala s klokanom. Teraz majú príležitosť," povedala 20-ročná Dánka s poľskými rodičmi smerom k prítomným fotografom.

"Som pripravená nepredať svoju kožu lacno pre prípad, že na mňa zaútočí, preto som si vzala boxerské rukavice. Ale dnes je zjavne v pohode, takže by sa nič nemalo stať," dodala Wozniacka. Jej doberanie s médiami v Melbourne sa začalo už minulý týždeň, keď si po vyradení Dominiky Cibulkovej v 3. kole sama zrežírovala tlačovú konferenciu s novinármi, ktorí ju označili za nudnú.

Na výzvu, aby sa podelila o nejaký vzrušujúci zážitok, povedala, že podaktoré si predsa len radšej nechá pre seba, a potom porozprávala o tom, ako pri výlete s priateľmi do prírody za mestom videla ležiaceho mladého klokana. Keď sa chcela presvedčiť, či je zviera v poriadku, dočkala sa vraj útoku.

"Bol to riadny škrabanec. Preto som hrala s náplasťou na holeni. Samozrejme, že som zašla za lekárom. Vyčistili mi to a dokonca chceli ranu aj šiť, ale ja som nesúhlasila. Všetko je napokon v poriadku. Akurát som dostala lekciu." Wozniacka krátko po tejto etude uviedla prostredníctvom Twitteru: "Druhé kolo s médiami. Dúfam, že moju príhodu s klokanom si vychutnáte. Azda každý pochopí, že som len žartovala."

Nafukovaciemu klokanovi Wozniacka ešte meno nedala. "Neviem, možno Skippy alebo Fluffy," zauvažovala.

Súvisiace články