Vyhrala štyri zápasy za sebou. Slovenku čaká svetová dvojka

Trávnatý povrch košickej rodáčke sedí.
Trávnatý povrch košickej rodáčke sedí. (Autor: facebook, Jana Cepelova | Official)
Ondrej Gajdoš|27. jún 2016 o 20:27

Slovenská tenistka vyhrala na londýnskej tráve už štvrtý zápas za sebou, z kvalifikácie je v 2. kole. Teraz ju čaká svetová dvojka Garbine Muguruzová, Košičanka sa nedávnej víťazky Roland Garros nebojí.

LONDÝN, BRATISLAVA. Vyrastala na antuke, ale v posledných dvoch rokoch dosahuje najlepšie výsledky na tráve.

Jana Čepelová sa do hlavnej súťaže Wimbledonu prebojovala z kvalifikácie a v pondelňajšom prvom kole zdolala Kolumbijčanku Marianu Duqueovú-Marinovú 7:5, 7:5, keď v obidvoch setoch obracala nepriaznivo sa vyvíjajúci stav.

„Na tráve sa mi hrá dobre, už v juniorskom veku som ju mala rada, aj keď som vtedy nedosiahla výrazné výsledky,“ povedala 23-ročná Košičanka pre oficiálnu stránku Slovenského tenisového zväzu.

Zatiaľ nestratila ani set

Čepelová (124. vo WTA) vyhrala v kvalifikácii tri zápasy a teraz pridala v hlavnej súťaži ďalší, zatiaľ nestratila ani set.

Hrá nebojácne, verí si. V súboji s Duqueovou-Marinovou (74.) prehrávala v prvom sete 4:5 a pri svojom podaní

odvracala setbal Kolumbijčanky. Potom získala tri gemy za sebou aj celý set. V druhom sete obrátila vývoj