Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Päť setov a takmer päť hodín. Štvorhru vo Wimbledone vyhral pár, ktorému sa tam nikdy nedarilo

Juan Sebastián Cabal (vľavo) a Robert Farah pózujú s víťaznou trofejou. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. júl 2019 o 09:41

Mužskú štvorhru vyhrali Kolumbijčania Cabal s Farahom.

BRATISLAVA. Finále mužskej štvorhry vo Wimbledone trvalo bez troch minút päť hodín a na jeho konci sa z premeneného mečbalu tešili Kolumbijčania Juan Sebastián Cabal a Robert Farah.

Táto dvojica absolvovala spoločne 31 grandslamových turnajov, kým sa dočkala slastného pocitu víťazstva. Francúzov Nicolasa Mahuta a Édouarda Rogera-Vasselina zdolali 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3 a stali sa prvými tenistami z Kolumbie s grandslamovým titulom vo wimbledonskej štvorhre.

Celkovo na hlavnom profiokruhu vlastnia spoločne pätnásť titulov, z toho štyri im pribudli v tomto roku.

"Toto je pre teba, Kolumbia. Vyhrali sme pre našu krajinu tento Wimbledon. Ani neviem, ako by som to celé vysvetlil. Dúfame, že u nás doma sa všetci tešia a užívajú si naše víťazstvo," povedal Juan Sebastián Cabal na portál atptour.com.

Víťazi si pripísali 2000 bodov do deblového renkingu ATP a v pondelok v ňom budú figurovať ako nové svetové jednotky.

Príjemným bonusom je aj spoločná prémia 540 000 libier (pred zdanením).

Farah: Ani nemôžem hovoriť, taký som unavený

Vo finálovej tajbrejkovej dráme sa Kolumbijčania prezentovali 28 víťaznými údermi a využili tri zo 14 brejkových príležitostí. Tú rozhodujúcu v piatom sete, keď sa pri podaní súperov posunuli zo 4:3 na 5:3.

"Ani nemôžem hovoriť, taký som unavený. Skóre som sledoval tak do konca druhého setu. Už vtedy sme hrali dve a štvrť hodiny a to sme neboli ani v polovici. Potom sme už len bojovali a bojovali a snažili sa udržať koncentráciu," povedal 32-ročný Robert Farah.

"Keď sme sa vrátili pred piatym setom na dvorec, chytil som akoby druhý dych. Znova som sa cítil dobre a ten set sme odohrali úžasne. Výbornými returnami sme dostali súperov pod tlak a vydržali sme do konca," zhodnotil tridsaťtriročný Cabal.

Vo Wimbledone sa im nezvyklo dariť

Kolumbijčania v slávnostnej reči doplnili, že pred tohtoročným Wimbledonom nevyhrali na tomto turnaji nikdy viac ako tri zápasy a celkovo na tráve sa im vôbec nezvyklo dariť.

"Až kým sme nezískali titul v generálke v Eastbourne, nedokázali sme ani v dvoch zápasoch za sebou zvíťaziť na turnaji ATP. Teraz sme vyhrali dva turnaje za sebou a budeme svetové jednotky. Dosť šialené," poznamenal Cabal.

Wimbledon 2019 - finále štvorhry mužov:

Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-2) - Nicolas Mahut, Édouard Roger-Vasselin (Fr.-11) 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6 (6), 6:7 (5), 6:3

Súvisiace články