Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Bartyovej sedí pozícia jednotky. Na Wimbledone ešte tak ďaleko nebola

Ashleigh Bartyová na Wimbledone 2019. (Autor: SITA)
TASR|6. júl 2019 o 19:09

Je to jej prvý turnaj v pozícii svetovej jednotky.

WIMBLEDON. Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová zatiaľ zvláda prvý turnaj v pozícii svetovej jednotky na výbornú. Vo Wimbledone v 3. kole zmietla z dvorca domácu Britku Harriett Dartovú za 53 minút 6:1, 6:1 a na najslávnejšom grandslame po prvý raz postúpila do osemfinále.

Po triumfe na parížskej antuke na Roland Garros dokazuje, že jej náramne chutí aj tráva.

Do Wimbledonu prišla ovenčená titulom z Birminghamu, v uplynulých trinástich zápasoch stratila iba dva sety.

"Som veľmi hladná po ďalších úspechoch. Prechod z antuky mi nerobí problémy, na tráve sa cítim ako doma. Chcem neustále napredovať a rozvíjať sa, z tenisového aj ľudského hľadiska. Z každého zápasu sa snažím zobrať si toho čo najviac a byť na kurte ešte lepšia hráčka," uviedla Bartyová po demontáži Dartovej.

Austrálčanke sa v júni podarilo to, čo naposledy pred 12 rokmi Belgičanke Justine Heninovej - vyhrať v jednej sezóne Roland Garros i turnaj na tráve. V sobotu si ako nová svetová jednotka prvýkrát vyskúšala, aké je to hrať na wimbledonskom centri.

"Celý zápas prebiehal v mojej réžii, ani na chvíľu som nepoľavila. Výborne som servovala, čo bol kľúč k úspechu," neskrývala spokojnosť Bartyová, ktorá je prvou austrálskou wimbledonskou osemfinalistkou v ženskom singli od roku 2010.

Ešte štyri kroky ju delia od toho, aby nadviazala na triumf Evonne Goolagongovej Cawleyovej z roku 1980.

Súvisiace články