Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Williamsovej kouč Mouratoglou: Je možné, že Serena už tento rok dohrala

Existuje možnosť, že Serena nebude hrať ani na záverečnom Turnaji majsteriek v Singapure. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 30. sep 2015 o 10:19

Williamsová počas kariéry vyhrala 21 grandslamových titulov v dvojhre.

NEW YORK. Podľa trénera americkej tenistky Sereny Williamsovej existuje možnosť, že jeho zverenkyňa sa ukáže na kurtoch až v roku 2016. Francúzsky kouč Patrick Mouratoglou, ktorý vedie svetovú jednotku od roku 2011, pre EPSN uviedol, že Serene aktuálne chýba motivácia a voľa vyhrávať.

Hlavným dôvodom je semifinálová prehra na US Open. Mladšia zo sestier Williamsových vtedy nestačila na Talianku Robertu Vinciovú a musela sa vzdať svojho sna o kalendárnom grandslame.

"Každá prehra bolí, ale tá semifinálová z US Open mrzí Serenu stokrát viac. Od dosiahnutia niečoho veľkého ju delili dva zápasy. Myslím si, že bude potrebovať dlhší čas, aby sa z toho spamätala," vyjadril sa Mouratoglou.

Existuje možnosť, že Serena nebude hrať ani na záverečnom Turnaji majsteriek v Singapure. "Uvidíme, koľko v nej zostalo motivácie vyhrávať. Nečudoval by som sa, ak by účasť v Singapure odvolala," dodal.

Williamsová počas kariéry vyhrala 21 grandslamových titulov v dvojhre. Historický rekord drží austrálska legenda Margaret Courtová, ktorá ich má v zbierke 24.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články