Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Východniarske volejbalové derby získal Svidník v tajbrejku

Prešovčania ťahajú nepríjemnú šnúru. (Autor: Andrej Schlank)
Ján Jacoš|10. nov 2019 o 14:00

Digaňa: Máme svojich démonov.

PREŠOV. V zaujímavom a dramatickom východniarskom derby ôsmeho kola extraligy volejbalistov prehral VK Mirad PU Prešov so Sláviou Svidník 2:3 (-21, -19, 20, 20, -7).

V zápase, v ktorom bolo aj dosť chýb a nepresností, hostia dominovali v prvých dvoch setoch.

V ďalšom priebehu súboja sa im citeľnou stala strata zraneného skúseného blokára Matušovského.

Prešovčania stav derby vyrovnali, v tajbrejku však ťahali za kratší koniec.

Dostali sa do kŕču

„Ja už neviem, s kým musíme nastúpiť," začal hodnotenie derby tréner Prešova Erik Digaňa.

„Máme svojich démonov a problém je, že si nevieme prejsť cez tie svoje osobnosti. Hľadáme chyby aj tam, kde asi nie sú. Viete, prvá prehra by mala mužstvo nakopnúť, druhá ho zmobilizovať. Máme však viac prehier a akoby sa chlapci dostávali do nejakého kŕču. A to už je vec, v ktorej si jasno musí urobiť každý sám, utriediť v hlave a pripraviť sa na ďalšie zápasy. Podniknúť kroky, aby sa to zlepšilo," uviedol Digaňa.

Zápas domácim nevyšiel, nevyvarovali sa chýb a nepresností.

„Vyplývajú z nervozity. Máme nepríjemnú šnúru, chlapci to majú v hlavách. Musíme sa k tomu postaviť ako chlapi. To sú motivačné veci, každý však musí začať od seba, prekročiť svoj tieň," povedal Digaňa.

V tajbrejku rozhodol servis

Šarišania majú v tomto týždni náročný program - vo štvrtok (19. h) sa predstavia v Komárne, v sobotu (18. h) v Myjave.

„Prvý set sme vyhrali, aj keď sme v ňom pokazili niekoľko servisov, získali sme aj druhý," poznamenal tréner Svidníka Peter Tholt a dodal:

„Potom sa nám zranil Matušovský a nemali sme ho kým nahradiť. Chalani si následne akoby prestali veriť, že sa to dá vyhrať aj bez neho. Som rád, že sa v tajbrejku zomkli. Za to im ďakujem. V tajbrejku sme položili základ víťazstva servisom. Derby je vždy špecifické, nedá sa predpokladať, ako dopadne. Bolo dramatické, diváci si mohli prísť na svoje."

Ďalší šláger čaká Svidníčanov v stredu (17. h) - stretnú sa s vedúcou Prievidzou.

„Verím, že sa Matušovský dá dokopy, alebo nám pomôže náš manažér Ľuboš Macko, aby sme si to s ňou mohli rozdať," povedal Tholt.

Súvisiace články