3.Rudy BarbierFrancúzskoIsrael Start Up Nationrovnaký čas
4.Manuel BellettiTalianskoAndroni Giocattoli - Sidermecrovnaký čas
5.Daniel OssTalianskoBora-Hansgroherovnaký čas
6.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgroherovnaký čas

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil v sobotnej šiestej etape pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne šiestu priečku.

V záverečnom špurte 174-kilometrovej trate prekvapil najväčších favoritov Čech Zdeněk Štybar, ktorý zvíťazil pred Juanom Sebastianom Molanom Benavidesom z Kolumbie a Francúzom Rudym Barbierom.

Sagan figuruje v priebežnom poradí na 47. mieste s odstupom 12:37 minúty na vedúceho Belgičana Remca Evenepoela.

"Bol to veľmi horúci deň. Chlapci opäť vynaložili veľké úsilie, najmä Maciej Bodnar, ktorý bol vpredu veľa času. Odviedol dobrú prácu, udržoval tempo. Keď sme sa dostali na okruh, všetko nasvedčovalo, že v závere bude špurt, ale Štybar zaútočil dosť ďaleko.

V tom okamihu som bol za vláčikom UAE Team Emirates a myslel som si, že ho dostihnú, ale Štybar sa udržal vpredu a vyhral," citoval Sagana portál cycling-info.sk.