Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Vrátil sa k starým raketám. Odvtedy hral Lacko trikrát vo finále

Lukáš Lacko nezvládol v Bratislave posledný krok. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 16. nov 2015 o 16:12

V úvode sezóny sa trápil. Slovenský tenista Lukáš Lacko v závere sezóny našiel spolu s trénerom Karolom Beckom koncept, ktorý fungoval.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Lukáš Lacko má za sebou prvú sezónu pod trénerským vedením Karola Becka.

Tento týždeň sa ešte pokúsi na challengeri v talianskej Brescii na poslednú chvíľu preniknúť nad čiaru hlavnej súťaže dvojhry Australian Open.

"Sezóna bola taká klasická - s obdobiami hore-dolu. Na jej začiatku som zmenil rakety. Chcel som vyskúšať niečo nové a viac-menej som sa trápil," vravel pre RTVS dvadsaťosemročný Lacko.

"Vždy, keď už som plánoval vrátiť sa k tým starým, dostal som sa do finále. Až okolo US Open som sa definitívne rozhodol pre staré rakety. A odvtedy som uhral tri finále a z nich jeden titul. Dodalo mi to sebadôveru. Trošku ľutujem, že som to rozhodnutie neurobil skôr."

lacko_trofej_tasr_res.jpg

V Bratislave sa Lukáš Lacko musel uspokojiť len s trofejou pre porazeného finalistu. FOTO - TASR.

Niekdajší 44. muž hodnotenia sa momentálne nachádza na 109. pozícii v singlovom renkingu ATP. V tejto sezóne spolupracuje s Karolom Beckom.

"Určite som sa niečo naučil, on tiež. Predsa len je to funkcia, s ktorou dovtedy nemal skúsenosti. Najmä v závere sezóny sme našli koncept, ktorý fungoval a priniesol úspechy," hodnotil Lacko.

Víťaz bratislavského challengeru 2011 a 2013 v nedeľňajšom finále Peugeot Slovak Open v Aegon aréne NTC prehral s bieloruským kvalifikantom Jegorom Gerasimovom 6:7 (1), 6:7 (5).

Lacko vo finále v Bratislave nestačil na Jegora Gerasimova.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články