Prešli len tri týždne a český útočník má na sebe iný dres. Tridsaťštyriročného centra angažoval nemecký treťoligový Kassel Huskies.
KOŠICE. Keď sa útočník Marek Vorel rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v HC Košice medzi fanúšikmi to vyvolalo mnoho otázok. Predsa len 34–ročný hokejista nezvykne ohlásiť koniec kariéry iba tak počas rozbehnutej sezóny.
Košický klub chcel českému legionárovi umožniť dohrať sezónu v inom klube, no ani o takúto možnosť Vorel neprejavil záujem. Samotný hráč svoje rozhodnutie nechcel komentovať, s médiami nekomunikoval.
Po vyše troch týždňoch už Marek nie je bez práce. Nečakane sa ako voľný hráč objavil na súpiske klubu Kassel Huskies. Košičania tento nemecký klub poznajú, v lete sa objavil na turnaji Cassovia Hockey Cup 2011.
Na Slovensko prišiel ešte ako účastník najvyššej nemeckej súťaže, ale práve počas pobytu v Košiciach sa predstavitelia Kasselu dozvedeli, že klub DEL opustí, keďže mal nevyplatené podlžnosti.
Kassel sa tak ocitol až v tretej lige. V nej mu nateraz patrí tretie miesto, keď na vedúci EHC Dortmund stráca desať bodov, ale jeden zápas majú Huskies k dobru. Spolu s Vorelom je momentálne v mužstve až pätica českých hráčov.
Josef Řezníček odporučil krajana
A ako sa Kassel k Vorelovi dostal? Klub spolupracuje s českým agentom Josefom Řezníčkom. Ten Huskies doporučil svojho krajana.
Po pôsobeniach v Kladne, Zlíne, Znojme, Plzni a Pardubiciach, tak vyskúša ako leginoár ďalšiu krajinu. V minulosti hrával vo fínskom Tampere, Slovane Bratislava a ruskom Traktore Čeľabinsk a naposledy v HC Košice.
V metropole východu získal aj dva majstrovské tituly. Pred necelým mesiacom stratil Marek chuť hrať hokej na najvyššej úrovni. Tak to aspoň pri odchode deklaroval. Bez zápasového adrenalínu však dlho neostal a vsadil na tretiu nemeckú ligu.
















