Zuzana Paňková

Slovensko

123,72 s (2) - semifinále*

*nepostúpila do finále

IVREA. Španielska vodná slalomárka Miren Lazkanová získala zlato v C1 na majstrovstvách Európy. V nedeľnom finále zdolala v Ivrei Češku Terezu Fišerovú o 36 stotín.

Tretia bola Nemka Elena Apelová s mankom 1,86 sekundy na víťazku. Slovensko nemalo vo finále zastúpenie, ale Monika Škáchová splnila úlohu a vybojovala miestenku na OH.

V semifinále skončila jedenásta, keď jej so štyrmi trestnými sekundami ušlo postupové miesto o 0,91 sekundy.

Hoci ju zdolala Ukrajinka Viktorija Usová, tá už mala miesto na OH v kajaku, a to poslalo Škáchovú na olympiádu. "Nebola to veľmi dobrá jazda. Nevyšla mi pasáž najmä od 17. bránky a keď som došla do cieľa, bola som až ôsma. V tej chvíli bolo na štarte ešte veľa kanoistiek, takže som neverila, že by mi to mohlo vyjsť. Na ťažkej trati však dievčatá chybovali.

Tých 91 stotín ma síce mrzí, ale v tejto chvíli je oveľa dôležitejšie miestenka do Tokia," povedala pre canoe.sk Škáchová.

Jej krajanka Zuzana Paňková skončila devätnásta. Iba šestnásťročná Paňková bola najmladšou semifinalistkou, ťukla iba raz, ale na víťazku Kimberley Woodsovú z Veľkej Británie stratila až 22,54 sekundy.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Mala poslednú šancu. Škáchová získala miestenku na olympiádu