30.

Martin Halčin

+ 8,72 s

(2)

LEE VALLEY. Ani jeden z troch slovenských reprezentantov vo vodnom slalome nepostúpil do finále v kajaku na MS v londýnskom Lee Valley.

Najlepší výsledok dosiahol v semifinále Adam Gonšenica, ktorý obsadil 18. miesto so stratou 6,63 s na víťazného Brita Josepha Clarkea.

Strieborný medailista z OH v Tokiu Jakub Grigar skončil hneď za ním na 19. priečke (+6,76 s) a Martin Halčin až na 30. pozícii (+8,72 s).

Gonšenica mal ako jediný z trojice Slovákov čistú jazdu, ale napokon mu na posledné desiate postupové miesto chýbalo 1,6 sekundy.

Neúspešnými semifinálovým jazdami Slováci hazardovali s účasťou na OH.

Miestenku do Paríža získalo 15 najlepších krajín. Slováci síce skončili v poradí na 16. pozícii, no Francúzi ako usporiadateľská krajina mali miestenku istú.

Slovákom výrazne pomohla chyba nemeckého pretekára Stefana Hengsta, ktorý síce zajazdil na trati druhý najrýchlejší čas, no na siedmej bránke dostal 50-sekundovú penalizáciu, ktorá ho odsunula mimo prvú dvadsiatku.

Okrem Slovenska si zaistili v Lee Valley olympijskú účasť aj Veľká Británia, Česko, Taliansko, Švajčiarsko, Maroko, Austrália, Slovinsko, Poľsko, Španielsko, Čína, Švédsko, Nový Zéland, Japonsko a Írsko.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Slováci hazardovali s účasťou na OH. Sú bez finále, no mali šťastie