Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Štvrtá disciplína, tretia medaila pre Slovensko. Hliadka C1 však desiate zlato nemá

Alexander Slafkovský. (Autor: TASR - Pavel Neubauer)
Sportnet, TASR, SITA|22. sep 2021 o 12:00 (aktualizované 22. sep 2021 o 13:13)

Slovenská hliadka C1 nezískala desiate zlato za sebou, má však bronzové medaily.

MS vo vodnom slalome 2021

C1 hliadky - muži:

1.

Francúzsko

M. Thomas, D. Gargaud Chanut, N. Gestin

95,34 (2)

2.

Česko

L. Rohan, V. Chaloupka, V. Heger

96,03 (0)

3.

Slovensko

M. Beňuš, M. Mirgorodský, A. Slafkovský

100,83 (4)

4.

Poľsko


101,47 (2)

5.

Slovinsko


102,00 (2)

6.

USA

102,10 (0)

ČUNOVO. Slovenská hliadka 3xC1 získala bronzovú medailu na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove.

Podľa niektorých ohlasov je to malá športová tragédia, keďže práve na domácej vode sa skončila viac ako dekádu trvajúca nadvláda slovenského tímu.

Trojica kanoistov Alexander Slafkovský, Marko Mirgorodský a Matej Beňuš neobhájila najcennejší kov spred roka zo španielskeho Seu d'Urgell.

Slováci kraľovali tejto disciplíne na MS od roku 2009, odkedy bez prerušenia získali deväť titulov po sebe. V Čunove vybojovalo zlato Francúzi, striebro Česi.

Hrozil im prepad mimo pódia

Slováci si pripísali po dve trestné sekundy na ôsmej a 16. bránke a v cieli mali výsledky čas 100,83 s.

Pôvodne prišli do cieľa mimo medailovej trojice, no po korekcii bránkových rozhodcov poskočili na 3. pozíciu.

Francúzi v zložení Martin Thomas, Denis Gargaud Chanut a Nicolas Gestin mali dotyk na 14. bránke, ale finišovali v čase 95,34 s, druhí Česi, ktorí išli bez chyby, na nich stratili 69 stotín.

"Prišli sme do cieľa s vedomím, že sme na šiestom mieste, povedali nám neskôr, že sme teda tretí. Chceli sme natiahnuť sériu, ale bohužiaľ. Išli sme ako tím, každý dal do toho maximum, ale situáciu sme teraz vyriešili v náš neprospech. Bronz je super, ale mrzí nás, že nemáme zlato," povedal Slafkovský.

Sklamanie, ale aj hrdosť z úspechu

Slovensko získali predchádzajúcich deväť zlatých medailí v zložení Slafkovský, Beňuš a Michal Martikán, ktorého tento rok vystriedal Mirgorodský.

"Mrzí ma to. Chalani boli deväťkrát majstri sveta, ale taký je šport. Mal som pocit, že nemám miesto a urobil som chybu. Ťažko sa mi to hodnotí," povedal Mirgorodský.

Na tvárach slovenských kanoistov bolo vidieť sklamanie, no Beňuš napokon vyzdvihol aj bronz:

"Desiata medaila za sebou by bola nádherná, sme sklamaní. Ale každá séria sa musí skončiť a bronz má tiež úspech a najmä na domácej vode. Marko mal náročný výjazd na 8. a 9. bránke, tam sme stratili a musel nás dobiehať."

Pre Slovensko ide o 63. medailu na majstrovstvách sveta vodného slalomu v histórii. Slovenská bilancia má po prvom dni šampionátu podobu: 25 zlatých - 19 strieborných - 19 bronzových medailí.

Túto zbierku môžu slovenskí vodní slalomári vylepšiť počas víkendu, keď v Bratislave-Čunove vyvrcholí svetový šampionát súťažami jednotlivcov.

Súvisiace články