Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Trnavu doviedol k veľkým úspechom, zomrel známy tréner

Futbalový tréner Ján Hucko. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 20. nov 2020 o 15:35

Spartak hral pod jeho vedením semifinále EPM.

BRATISLAVA. Vo veku 88 rokov zomrel niekdajší futbalový tréner Ján Hucko.

Ako hráč pôsobil v rodnom Dolnom Kubíne (nar. 11. mája 1932, pozn.) aj Bratislave a po skončení kariéry sa vydal na trénerskú dráhu.

Až trikrát viedol Slovan Bratislava, medzitým pôsobil ako kormidelník aj v Spartaku Trnava, Jednote Trenčín a egyptskom Zamaleku.

Informáciu priniesol portál trnavskyhlas.sk a neskôr ju potvrdil aj o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Pamätné semifinále s Ajaxom

Hucko sa v Trnave stal nástupcom legendárneho Antona Malatinského.

V ročníku 1968/1969 ju priviedol k československému titulu, Spartak vtedy obhájil ligové prvenstvo o päť bodov pred Slovanom.

V tej istej sezóne dosiahol s Trnavou úspech aj v Európe - postup do semifinále Pohára európskych majstrov, ktorý bol predchodcom dnešnej Ligy majstrov.

Trnavčania vtedy vypadli s holandským Ajaxom Amsterdam, keď na pôde súpera prehrali 0:3 a v domácej odvete zvíťazili 2:0.

Futbalu sa nevzdal

Vyštudovaný pedagóg dlhé roky robil na bratislavskom gymnáziu na Bilíkovej ulici. V troch rôznych obdobiach pôsobil pri národnom tíme.

Dva razy vo federálnej reprezentácii ako pravá ruka Jozefa Marka - vrcholom bola účasť na MS 1970 - a neskôr Josefa Masopusta. V novodobej slovenskej reprezentačnej ére bol asistentom Dušana Galisa.

Ani na sklonku života sa futbalu nevzdal a aj v roku 2020 bol poradcom pri výchove mládeže v bratislavskom klube FKM Karlova Ves.

V roku 2012 si prevzal v sídle Slovenského futbalového zväzu z rúk Jána Kováčika Zlatý odznak SFZ za dlhoročnú, obetavú prácu vo futbalovom hnutí.

Jeho syn Ivan Hucko sa tiež venuje futbalu, po skončení hráčskej kariéry (Slovan Bratislava, Trnava, Dukla Praha, Nitra) presedlal na trénerstvo.

Viedol Spartak Trnava, pracoval ako asistent trénera pri seniorskej reprezentácii Bahrajnu a na Slovensku viedol aj reprezentačnú sedemnástku.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.