Shiffrinová do toho dáva všetko. Vždy ju túžim zdolať, tvrdí Vlhová

Petra Vlhová sa raduje z víťazstva v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne.
Petra Vlhová sa raduje z víťazstva v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|8. mar 2019 o 17:06

Vlhová je v obrovskom slalome dominantná.

ŠPINDLEROV MLYN. Bolo to ako na hojdačke. Najskôr mala slovenská lyžiarka Petra Vlhová malý náskok, potom ho stratila.

Postupne však stratu znižovala. Napokon ju zmazala a zvíťazila. O jedenásť stotín sekundy predstihla Nemku Viktoriu Rebensburgovú a o 60 stotín Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Hukot po príchode Vlhovej do cieľa druhého kola obrovského slalomu v Špindlerovom Mlyne bol porovnateľný so Svetovým pohárom v Jasnej 2016.

Špindlerov Mlyn 2019: Pozrite si, ako Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom: fotogaléria

9.3.2019

Fanúšikovia vytvorili magickú atmosféru. „Petra, si najlepšia,“ ozývalo sa z tribún.

V deväťtisícovom dave bola takmer polovica Slovákov. Ale aj českí fanúšikovia drukovali takmer výlučne Vlhovej, čím decibely ešte rástli.

„Ešte sa mi nikdy nestalo, že by som počula fanúšikov aj na trati. Boli hluční a na rovinke pred cieľom to bolo famózne,“ priznala Vlhová pre slovenské médiá.

Sú to momenty, pre ktoré drie

Po pretekoch zdvíhala ruky a ďakovala im. Keď na pódiu zdvihla trofej pre víťazku, fanúšikovia opäť jasali.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Shiffrinová do toho dáva všetko. Vždy ju túžim zdolať, tvrdí Vlhová