Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Vlhová: Musím popracovať na prvých kolách, idem ich pomalšie

Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 27. nov 2016 o 09:04

Výrazný progres v obrovskom slalome 21-ročná talentovaná Liptáčka potvrdila aj v sobotu na trati SuperStar v americkom Killingtone.

KILLINGTON. Z novej sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní ženy stihli odjazdiť len troje preteky a Petra Vlhová už prekonala 100-bodovú hranicu.

So 112 bodmi sa zaradila na štvrtú priečku priebežného poradia bojov o veľký glóbus. A to má za sebou dva obrovské slalomy a len jeden slalom, v ktorom sa vlani zaradila do svetovej špičky. Tento rok to už raz stihla potvrdiť, keď vo fínskom Levi finišovala v konečnom poradí na tretej priečke.

Musí popracovať na prvých kolách

"Celkové štvrté miesto ešte nič neznamená, je stále len začiatok sezóny. Teší ma však, že v renkingu pre poradie na štarte obrovského slalomu som sa už dostala do najlepšej tridsiatky, som tam dvadsiata deviata," uviedla Petra Vlhová pre agentúru SITA.

Výrazný progres v obrovskom slalome 21-ročná talentovaná Liptáčka potvrdila aj v sobotu na trati SuperStar v americkom Killingtone, kde v súčte oboch kôl skončila trinásta a v tom druhom dosiahla druhý najlepší čas spomedzi elitnej tridsiatky obrakárok SP. A to po prvom kole figurovala s číslom 28 na 19. mieste.

1. kolo

"Som vďačná, že som aj v Killingtone mohla zobrať ďalšie bodíky do hodnotenia Svetového pohára. V prvom kole to nebola moja ideálna jazda, ale stačilo to aspoň na devätnáste miesto. Druhý čas v druhom kole je super. Musíme ešte popracovať na prvých kolách, lebo tie jazdím trochu pomalšie. Ak chcem podávať konštantne dobré výkony, musím ísť obe kolá naplno. Na toto sa chcem teraz sústrediť," skonštatovala Petra Vlhová, ktorú od tohto leta trénuje Talian Livio Magoni.

2. kolo

Dobrá kulisa, zlá viditeľnosť

V Killingtone sa v sobotu jazdilo pred skvelou diváckou kulisou, ale v náročných podmienkach - počas pretekov snežilo a často sa menila viditeľnosť, keď sa nad jednotlivé časti trate nasúvala hmla.

"Viditeľnosť bola celkovo zlá. Hmla? S tým sa nedá nič robiť. Treba sa s tým vyrovnať a jazdiť tak, ako keby svietilo slnko. Snažila som sa to neriešiť a ísť svoju jazdu," pripomenula Vlhová.

V nedeľu na ňu čaká druhá časť víkendového amerického dvojboja - slalom. V ňom nebude chýbať aj jej skúsenejšia kolegyňa Veronika Velez-Zuzulová.

Petra Vlhová musí popracovať na prvých kolách. (Autor: SITA/AP)

Slovenky sa predstavia s výhodnými číslami 6 a 7, keďže sú momentálne členkami elitnej nasadzovacej skupiny Svetového pohára. S jednotkou sa približne o 15.30 h SEČ vydá na trať domáca favoritka Mikaela Shiffrinová.

"Slalom sa bude jazdiť na tej istej trati ako obrovský slalom, ale približne od polovice. Štart by mal byť asi 15 bránok pred nájazdom do strminy. Verím, že opäť príde veľa divákov, lebo na obrovský slalom ich bolo dosť a atmosféra bola skvelá. Zostala som z toho prekvapená, lebo v Amerike to tak nebýva," uzavrela Petra Vlhová krátky dialóg medzi obrákom a slalomom.

Slalom v Killingtone bude zaujímavý ešte jedným faktom. Druhé kolo pre 30 najlepších postaví slovenský tréner Timotej Zuzula. Minimálne Veronika Velez-Zuzulová by mala mať teda výhodu oproti ostatným pretekárkam.

Slalom žien v Killingtone - nedeľa 27. novembra:

začiatok 1. kola (15.30 h SEČ), začiatok 2. kola (18.30 h)

štart: 970 mcieľ: 780 mprevýšenie: 190 m

stavitelia tratí:

1. kolo (Hannes Zöchling /Rak./)

2. kolo (Timotej Zuzula /SR/)

štartovné pole 1. kola:

57 slalomárok

Petra Vlhová číslo 6, Veronika Velez-Zuzulová číslo 7

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.