Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Vlhová skončila v obrovskom slalome trinásta, celkovo je štvrtá

Petra Vlhová. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|26. nov 2016 o 14:40

Slovenka bola po prvom kole na 19. mieste.

Výsledky obrovského slalomu v Killingtone:

1. Tessa Worleyová (Fr.) 1:59,26 min., 2. Nina Lösethová (Nór.) +0,80 s, 3. Sofia Goggiová (Tal.) +1,11, 4. Marta Bassinová (Tal.) +1,13, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,24, 6. Ana Drevová (Slovin.) +1,40, 7. Francesca Marsagliová (Tal.) +1,74, 8. Federica Brignoneová (Tal.) +1,92, 9. Irene Curtoniová (Tal.) +2,04, 10. Adeline Baud-Mugnierová (Fr.) +2,15, ..., 13. Petra VLHOVÁ (SR) +2,49.

Celkové poradie SP (po 3 súťažiach):

1. Shiffrinová 225 b., 2. Worleyová 140, 3. Lösethová 115, 4. VLHOVÁ 112, 5. Bassinová 110, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 108,... 13. Veronika VELEZ-ZUZULOVÁ 50.

Priebežné poradie obrovského slalomu SP (2):

1. Worleyová 140, 2. Shiffrinová 125, 3. Bassinová 110, 4. Goggiová 105, 5. Lara Gutová (Švaj.) 100, 6. Lösethová 83, ... 9. VLHOVÁ 52.

KILLINGTON. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa presadila aj v druhom obrovskom slalome Svetového pohára a v sobotu v americkom Killingtone skončila trinásta.

Za víťaznou Francúzkou Tessou Worleyovou zaostala 2,49 s, keď po prvom kole bola devätnásta a v druhej jazde predviedla druhý najlepší výkon z celého poľa.

V celkovom poradí si 21-ročná Slovenka stále drží štvrté miesto, čo je pre slovenské lyžovanie lichotivý unikát. Vlhová sa presadila vo všetkých troch súťažiach a nazbierala 121 bodov.

Worleyová slávila svoj štvrtý triumf kariéry, druhá skončila so stratou 8 desatín nórska lyžiarka Nina Lösethová, ktorá viedla po prvej časti. Tretia skončila Talianka Sofia Goggiová (+1,11 s), ktorá sa dostala na čelo priebežného poradia disciplíny.

Súťaž odštartovali so 40-minútovým meškaním, keďže technické problémy bránili televíznemu prenosu. Petra Vlhová postúpila z 1. kola s prehľadom.

Išla bez výraznej chyby a hoci niektoré oblúky nasadzovala neskôr, so štartovým číslom 28 jej namerali v cieli 19. čas so stratou 2,85 s na vedúcu pretekárku.

Tento výkon bol pre nasledujúce súperky nedosiahnuteľný a tak 21-ročná Vlhová získala v najlepšej 30-ke druhého kola pozíciu číslo 12, z ktorej mohla atakovať prvú desiatku.

Slovenská slalomárka Petra Vlhová. (Autor: TASR)

O to sa aj snažila, dostala sa do vedenie a takmer zopakovala svoj výboj z úvodnej súťaže v rakúskom Söldene, kde pred niečo vyše mesiacom 8. miestom slávila svoj životný výsledok v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne vďaka najlepšej jazde v druhom kole.

Tentoraz ju predstihla iba Goggiová, ale prienik do desiatky sa jej nepodaril pre výraznejší časový odstup, ktorý v druhej jazde znížila pridávaním tempa do cieľovej roviny.

V súťaži neštartovali niektoré popredné zjazdárky na čele s Američankou Lindsey Vonnovou a Rakúšankou Annou Veithovou, švajčiarska favoritka a celková víťazka SP Lara Gutová vypadla v 1. kole.

Hlas (zdroj: SITA):

Petra Vlhová: "V prvom kole to nebola moja ideálna jazda, ale stačilo to aspoň na devätnáste miesto. V tom druhom som sa snažila vylepšiť svoju pozíciu a myslím si, že sa to celkom podarilo, keď som dosiahla druhý najlepší čas. Kopec, na ktorom som jazdila prvýkrát, bol skôr jednoduchší. Pripomínal mi Maribor alebo Kranjsku Goru v Slovinsku, myslím si, že všetky sme si rýchlo zvykli. Podmienky boli náročné, ale to platilo pre všetky pretekárky. Viditeľnosť bola zlá, ale to som neriešila. Chcela som zajazdiť tak, ako keby svietilo slnko. Som vďačná, že som bola zobrať ďalšie bodíky do hodnotenia Svetového pohára, ale celkové štvrté miesto ešte nič neznamená, je stále len začiatok sezóny. Teší ma však, že v renkingu pre poradie na štarte obrovského slalomu som sa už dostala do najlepšej tridsiatky, som tam dvadsiata deviata."

Online prenos:

Zjazdové lyžovanie
26.11.2016 o 18:45
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Killington
Prenos
Tessa Worleyová sa stáva víťazkou druhého obrovského slalomu tejto lyžiarskej sezóny. V súčte oboch kôl sa ako jediná dostala pod dve minúty a zaslúžene triumfovala. Nina Løsethová síce vyhrala prvé kolo, no šťastná je aj za druhú priečku. Šťastný trojlístok dopĺňa Sofia Goggiaová, ktorá na stupne víťaziek vystúpila vďaka najlepšiemu druhému kolu. Cenné body si do poradia Svetového pohára pripíše aj Petra Vlhová, ktorá si v druhom kole polepšila a skončila na konečnom 13. mieste. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Najlepšia pätnástka dnešných pretekov:

1. Tessa Worleyová (FRA) 1:59,26
2. Nina Løsethová (NOR) +0,80
3. Sofia Goggiaová (ITA) +1,11
4. Marta Bassinová (ITA) +1,13
5. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,24
6. Ana Drevová (SLO) +1,40
7. Francesca Marsagliová (ITA) +1,74
8. Federica Brignoneová (ITA) +1,92
9. Irene Curtoniová (ITA) +2,04
10. Adeline Baudová Mugnierová (FRA) +2,15
11. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +2,32
12. Tina Weiratherová (LIE) +2,44
13. Petra Vlhová (SVK) +2,49
14. Frida Hansdotterová (SWE) +2,80
15. Simone Wildová (SUI) +2,84
CIEĽ
Nina Løsethová už niekoľkokrát vo svojej kariére pokazila dobré rozbehnuté preteky, no dnes tomu tak nie je. Na prvé miesto síce nemala, ale aj s konečným druhým miestom bude Nórka určite veľmi spokojná.
2
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skTessa Worleyová mala na štarte obrovský náskok takmer dvoch sekúnd. Na trati síce niečo stratila, no s veľkým prehľadom sa dostáva na prvé miesto. Ako prvá sa dostala pod dve minúty a čas 1:59,26 sa bude veľmi ťažko prekonávať.
3
A ideme na najlepšie trio. Talianka Federica Brignoneová išla od začiatku veľmi riskantne, no jej jazda nebola taká čistá ako by sa patrilo. Napokon stratila 81 stotín sekundy a je až šiesta.
4
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skTak toto je obrovská škoda! Švajčiarka Stephanie Brunnerová mala rozbehnuté fantastické kolo a na prvom medzičase viedla o 1,22 sekundy. Pri jednej z bránok, ale stratila stabilitu a spadla na zem.
5
Trať je čím ďalej, tým rozbitejšia. Teraz na to výrazne doplatila nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová. Tá sa prepadne poriadne hlboko, keďže už teraz je na 16. pozícii.
6
Na prvom mieste stále ostáva Sofia Goggiaová! Jej krajanka Marta Bassinová mala síce na štarte takmer sekundový náskok, no v celkovom čase na ňu stratila dve stotinky.
7
Slovinská lyžiarka Ana Drevová mala dobré rozbehnuté druhé kolo, no v strednej časti takmer neudržala stabilitu. Až štrnáste druhé kolo ju radí na priebežný bronzový stupienok.
8
Po krátkej prestávke sa spustila dolu svahom domáca hviezda Mikaela Shiffrinová. Na štarte mala náskok 82 stotín sekundy, no na druhom medzičase z neho mala len štvrtinu. Napokon prišla do cieľa na druhom mieste so stratou 12 stotín sekundy.
9
Jedinou švédskou pretekárkou v druhom kole bola Frida Hansdotterová. Ani ona ale nepotešila svojich fanúšikov. Na trati mala nemalé problémy a končí až na ôsmom mieste, tesne za Petrou Vlhovou.
10
Desiata po prvom kole bola Tina Weiratherová z Lichtenštajnska. Na štarte síce mala náskok troch desatín sekundy, no po nevydarenom druhom kole je až na šiestom mieste.
11
Kanaďanka Marie-Michéle Gagnonová spravila chybu už v hornej časti trate a dokonca sa nedostala ani na druhý meraný úsek. Podobne ako Mélanie Meillardová nedokončila dnešné preteky.
12
Irene Curtoniová takisto nezvládla úsek medzi druhým a tretím medzičasom. Stačí sa na ňu pozrieť a je vidno, že vôbec nie je spokojná. Zatiaľ je to tretie miesto so stratou 93 stotín sekundy.
13
Francesca Marsagliová nebola taká úspešná ako jej krajanka. Najmä v záverečnej fáze to nebolo ono a so stratou 63 stotín sekundy sa Talianka zaraďuje na druhú priečku.
14
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skSériu troch talianskych pretekárok otvorila Sofia Goggiaová a treba povedať, že vo veľkom štýle. Predviedla skutočne výbornú jazdu, o čom svedčí výsledný čas 2:00,37. S jasným náskokom ide Talianka do čela pretekov.
15
Najlepšiu pätnástku prvého kola otvorila Michaela Kirchgasserová. Sympatická Rakúšanka išla tradične na riziko, ale nevyplatilo sa jej to. Kvôli pomalšiemu záveru sa dostáva len na 5. miesto.
16
Líderska pozícia zostáva nezmenená! Nórka Ragnhild Mowinckelová stratila svoj náskok v hornej časti trate a ani rýchly záver jej na prvé miesto nestačil. Našu Petru Vlhovú ale odsúva na tretiu priečku.
17
Petra Vlhová naďalej ostáva na druhej priečke, pretože Talianka Elena Curtoniová druhé kolo príliš nezvládla. Zašla až desiaty najlepší čas a celkovo stratila na čelo pretekov sedem desatín sekundy.
18
Adeline Baudová Mugnierová mala oproti našej reprezentantke výrazný náskok už na štarte. Francúzka išla nesmierne riskantne a hoci v závere niečo stratila, odsúva našu lyžiarku na druhú priečku.
19
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skPetra Vlhová môže byť so sebou spokojná. Počas celej trate si držala tesný náskok a v závere svoj výkon tradične vygradovala. O 35 stotín sekundy sa dostáva na priebežné prvé miesto.
20
A opäť sa nám mení líderská pozícia. O tri stotiny sekundy sa dostáva na prvé miesto ďalšia Švajčiarka – Simone Wildová. A teraz už držte palce! Na štarte je slovenská pretekárka Petra Vlhová.
21
Wendy Holdenerová tradične riskovala a išla výborne. Švajčiarka si oproti prvému kolu určite polepší, keďže Manuelu Mölggovú zdolala o 41 stotín sekundy.
22
Katharina Truppeová z Rakúska spravila v hornej časti trate chybu, pričom takmer spadla. Svoju stratu už nedokázala dobehnúť, a tak jej patrí až šieste miesto.
23
Manuela Mölggová síce na prvom medzičase drobne strácala, no napokon pri jej mene svieti prvé miesto. Talianka mala výborný záver a ide do čela pretekov o 29 stotín sekundy.
24
Prvou talianskou pretekárkou v druhom kole bola Nadia Fanchiniová. Počas celej trate mala takmer rovnaké časy ako vedúca Britka, ale napokon je z toho len tretie miesto.
25
Anne-Sophie Barthetová išla pomerne dynamicky a v niektorých momentoch to s ňou nevyzeralo vôbec dobre. Napokon ale do cieľa došla i keď so stratou 19 stotín sekundy.
26
Britka Alexandra Tilleyová mala už na štarte náskok šiestich desatín a na prvých dvoch medzičasoch ho ešte zvýšila. V závere síce trošku stratila, no zaraďuje sa na priebežnú prvú priečku.
27
Švajčiarka Mélanie Meillardová bude dnes veľmi sklamaná. Druhú svoju jazdu vôbec nezvládla a vypadla už vo vrchnej časti trate.
28
Valérie Grenierová zajazdila oveľa lepší čas ako jej kanadská krajanka. Jej jazda bola pekná, rytmická a vyniesla jej priebežnú líderskú pozíciu.
29
Kanaďanka Candace Crawfordová mala po prvom kole rovnaký čas ako jej japonská súperka. Už vo vrchnej časti trate ale spravila veľkú chybu a napokon prišla do cieľa s viac ako dvojsekundovou stratou.
30
Emi Hasegawaová predviedla pomerne dobrú jazdu a s náročnými podmienkami sa dokázala vysporiadať. Úvodný čas stanovuje na 2:04,56.
Druhé kolo obrovského slalomu sa v americkom Killingtone práve začalo. Ako prvá sa na trati predstaví Japonka Emi Hasegawaová.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z druhého kola obrovského slalomu žien. V ňom bude mať svoje zastúpenie aj Slovensko, keďže Petra Vlhová skončila v prvom kole na 19. mieste. Druhé kolo pretekov sa v americkom Killingtone začne o 18:45 hod.

PRVÉ KOLO VYHRALA LØSETHOVÁ

Obrovský slalom žien v americkom Killington má za sebou prvé kolo. Jeho víťazkou sa stala Nórka Nina Løsethová, ktorá mala štartové číslo 1. Predviedla prakticky bezchybnú jazdu s časom 59,47 sekundy. Okrem nej sa pod minútu dostala už len Francúzka Tessa Worleyová, ktorá stratila na prvé miesto deväť stotín sekundy. Predbežné stupne víťaziek v prvom kole doplnila Federica Brignoneová z Talianska.

Víťazka minuloročného bodovania Svetového pohára Lara Gutová prvé kolo nedokončila, a tak je jasné, že dnes spoznáme inú víťazku ako v rakúskom Söldene. Na trati sa mierne vytrápila aj americká hviezda Mikaela Shiffrinová. Vyjazdila si priebežnú ôsmu priečku, no treba jedným dychom dodať, že jej špecialitou je skôr klasický slalom. Menším sklamaním bol výkon Wendy Holdenerovej, ktorá otvára len tretiu desiatku.

VLHOVÁ OPÄŤ V DRUHOM KOLE

Petra Vlhová podobne ako v predošlom obrovskom slalome podala dobrý výkon a s vysokým štartovým číslom skončila na 19. mieste. Rodáčka z Liptovského Mikuláša tak do druhého kola odštartuje ako dvanásta. Bohužiaľ, ani druhá jazda sezóny nevyšla českej pretekárke Martine Dubovcovej. Tá bojovala až do konca, no napokon skončila až na 35. mieste. Naši západní susedia tak nebudú mať v druhom kole svoje zastúpenie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 18:30.
Zjazdové lyžovanie
26.11.2016 o 16:00
SP - obrovský slalom žien, 1. kolo, Killington
Prenos
S konstatováním, že první kolo závodu obřího slalomu žen v americkém Killingtonu vyhrála norská lyžařka Nina Løsethová, jenž vede o devět setin před Tessou Worleyovou, a do druhého kola se dostala také slovenská závodnice Petra Vlhová, se s Vámi loučí a na finálové kolo od 18:30 předává kolegovi Janu Vojkůvkovi slovo Tomáš Lysý.
A můžeme se v něm těšit také na slovenskou závodnici Petru Vlhovou. Ta asi nenaváže na výborné osmé místo ze Söldenu, když je v Killingtonu po prvním kole devatenáctá, ale pokud ve finálové rundě nespadne, na body to bude stačit a své umístění může zkusit ještě vylepšit.

Česká závodnice Martina Dubovská se sice na posledním mezičasu prala o postup a nepostup mezi třicítku (tedy osmadvacítku, kde jsou naskládané se stejným časem tři závodnice), ale nakonec jí na postup chybělo přesně šest desetin a skončila na 35. místě.
Úvodní kolo, které bylo oproti původnímu plánu posunuto o 40 vteřin kvůli blíže nespecifikovaným problémům – oficiální stránky FIS uváděly poruchu na televizním spojení – je u konce. První žena celého startovního pole, která musela několikrát čekat, než se závod rozjede, nakonec ovládla Nina Løsethová. Norská závodnice jako jediná ze dvou lyžařek zvládla první kolo pod minutu, spolu s ní to byla Tessa Worleyová, která ztratila jen devět setin. Na třetím místě je s odstupem 64 setin Federica Brignoneová, kterou následuje Stephanie Brunnerová a přesně vteřinový deficit má pátá Viki Rebensburgová. Ve druhém kole se máme na co těšit.
Konec
Konečné pořadí prvního kola:
1. Nina Løsethová (NOR) 59,47 sekundy
2. Tessa Worleyová (FRA) +0,09 sek.
3. Federica Brignoneová (ITA) +0,64
4. Stephanie Brunnerová (AUT) +0,90
5. Viktoria Rebensburgová (GER) +1,00
6. Marta Bassinová (ITA) +1,03
7. Ana Drevová (SLO) +1,09
8. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,15
9. Frida Hansdotterová (SWE) +1,53
10. Tina Weiratherová (LIE) +1,67
11. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,83
12. Irene Curtoniová (ITA) +1,91
13. Francesca Marsagliová (ITA) +1,96
14. Sofia Goggiaová (ITA) +1,97
15. Michaela Kirchgasserová (AUT) +2,11
16. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +2,26
17. Elena Curtoniová (ITA) +2,33
18. Adeline Baudová Mugnierová (FRA) +2,37
19. Petra Vlhová (SVK) +2,85
20. Simone Wildová (SUI) +3,12
21. Wendy Holdenerová (SUI) +3,17
22. Katharina Truppeová (AUT) +3,43
23. Manuela Mölggová (ITA) +3,45
24. Nadia Fanchiniová (ITA) +3,50
25. Anne-Sophie Barthetová (FRA) +3,51
26. Alexandra Tilleyová (GBR) +3,65
27. Mélanie Meillardová (SUI) +4,19
28. Valérie Grenierová (CAN) +4,25
29. Candace Crawfordová (CAN) +4,25
30. Emi Hasegawaová (JPN)+4,25
– postoupily do druhého kola
...
35. Martina Dubovská (CZE) +4,85
– nepostoupila do druhého kola
Konec
1. kolo skončilo, vyhrála jej úvodní závodnice prvního kola Nina Løsethová.
61
Celé startovní pole uzavírá Emelie Wikströmová, která se ještě mohla vejít mezi třicítku, ale nikoliv o ní žádnou závodnici připravit, jelikož na 28. místě jsou seřazeny se stejným časem tři závodnice. Ovšem je to až 44. místo a ve druhém kole uvidíme ze Švédska pouze Fridu Hansdotterovou.
60
Chorvatka Leona Popovićová je třináctou závodnicí, která dnes nedojede do cíle. Vypadává před třetím mezičasem.
59
Ačkoliv Nina O'Brienová cíl, na rozdíl od svých dvou krajanek, viděla, na lepší než na poslední 48. místo se ztrátou 7,55 vteřiny to nestačí.
58
Hodně podobně je na tom i Alice Merryweatherová, která přejela první mezičas, ale na druhý se již nedostala. Na postup by to v jejím případě asi také nebylo.
57
Domácí Patricia Manganová, která načíná trio domácích závodnic, vypadla hned v úvodu trati.
56
Ani Nina Ortliebová nejde dále, Rakušanka se řadí na průběžnou 41. pozici.
55
Maren Skjøldová je třetí od konce, Norka ztratila 6,75 sekundy na Løsethovou, to je pořádná darda.
54
Hodně podobně na tom je i Ana Buciková ze Slovinska, +5,68 sekundy na první místo jí nedává naději na druhé kolo.
53
Rahel Koppová sice finiš viděla, ale ztratila téměř sedm sekund a je to poslední místo.
52
Maren Wieslerová z Německa to určitě nebude, před druhým mezičasem vypadává.
51
Clara Direzová jde se ztrátou 5,23 vteřiny také mimo elitní třicítku. Podaří se ještě nějaké závodnici dostat do druhého kola?
50
Anna Swennová-Larssonová je teprve druhou švédskou závodnicí startovního pole a dneska to moc Švédkám nevyjde. Pietilä-Holmnerová nedojela do cíle, což se Swennové-Larssonové podařilo, ale je až pětatřicátá. Prapor Švédska tak drží devátá Hansdotterová, jejich jasná jednička.
49
Třetí rakouskou závodnicí, která nedokončí závod, a devátou celkově, je Elisabeth Kappaurerová.
48
Češka z holandským občanstvím a právě za zemi tulipánů závodící Adriana Jelínková se řadí do poloviny čtvrté desítky výsledkové listiny a také jí se druhé kolo týkat nebude.
47
Bernadette Schildová, mladší sestra starší a slavnější Marlies, jenž už kariéru ukončila, se také mezi postupovou třicítku nevejde.
46
Marie Massiosová z Francie jde na jednatřicátou pozici a je také mimo hru.
45
Bohužel to nakonec nestačí, v cíli je to pro Martinu průběžné 33 místo. Na udržení postupu by potřebovala být o šest desetin rychlejší.
45
Bude to hodně hodně těsné, na posledním mezičasu je Martina jednatřicátá.
Čtyřiadvacetiletá česká závodnice se v polovině trati drží na hraně postupu a nepostupu.
45
Pojďme již na jízdu Martiny Dubovské.
44
Rosina Schneebergerová je osmou závodnicí a druhou z Rakouska, která nedojede do cíle.
43
Lena Dürrová je teprve druhou německou závodnicí na startu a dojíždí první pod čarou. Přesně 31. místo, na naději a 28. pozici, kde jsou srovnané tři závodnice, jí chybělo 37 setin.
42
Další švýcarská závodnice Melanie Meillaardová bude ještě doufat a věřit, že jen tři závodnice budou lepší než ona. 27. místo. Věřme, že třeba zanedlouho jedoucí Martina Dubovská si povede lépe.
41
Laura Pirovanová po dojetí do cíle ztratila přes šest vteřin a je to druhý nejhorší výsledek dnešního obřího slalomu.
40
Další kanaďanka Valerie Grenierová sice v cíli končí a z dnešních zástupkyň javorového listu je po jasné jedničce Gagnonové nejlepší. Průběžné 28. místo jí také ještě dává naději. Ztratila 4,25 vteřiny.
39
Ruska Anastasia Romanovová nedojela ani k prvnímu mezičasu a je to pro ní dnešní konec.
38
Alexandra Tilleyová jde před Crawfordovou na průběžné 26. místo, byla o šest desetin rychlejší. Také ona bude čekat, ale Britce by to na druhé kolo asi mělo vyjít.
37
Candace Crawfordová je další kanadskou závodnicí a ta jela o něco lépe. Průběžné 26. místo za 1:03,72 a nyní potřebuje, aby pouze čtyři lyžařky byly lepší než ona.
36
Téměř domácí závodnicí je kanadská lyžařka Mikaela Tommyová, jenž je přesně na třicátém – a zatím posledním – místě. +6,82 vteřiny a tohle stačit na druhé kolo jistě nebude.
35
Šestou závodnicí, která dnes nevidí cílový finiš, je Rakušanka Ricarda Haaserová. Ta byla na prvním mezičasu na 26. místě, poté udělala chybu a končí.
34
Zkušená Resi Stieglerová, která pravidelně objíždí světové poháry, jako první ztratila přes pět vteřin, konkrétně 5,61 sekundy, a je na poslední devětadvacáté pozici.
33
Katarina Lavtarová je o něco rychlejší než McJamesová, ale to něco znamená 17 setin a průběžná sedmadvacátá pozice.
32
Domácí Megan McJamesová jde se ztrátou 4,89 vřeřin na poslední 27. místo.
31
Emi Hasegawaová je v cíli na 26. místě a ještě bude mít maličkou naději na to jít do druhého kola.
31
Nyní už to bude hodně rychlé, startovní interval se z 1:15 minut snížil na 45 vteřin.
Před dalšími závodnicemi bude krátká přestávka.
30
Barthetové a dalším závodnicím na chvostu startovního pole ale dává malou naději Tina Robniková která nenavázala na výkon kamarádky z reprezentace, průběžně sedmé Drevové, a vypadává krátce po polovině závodu. Jela kolem sedmnáctého místa.
29
To Anne-Sophie Barthetová zatím předvedla nejhorší jízdu ze všech pětadvaceti závodnic, které dokončily první kolo. Poslední místo o jednu setinu za Nadiou Fanchiniovou a tady bych to s postupem do druhého kola moc neviděl.
28
Ale mladá jednadvacetiletá hvězda slovenského alpského lyžování bude mít možnost zlepšit se ve druhém kole. Devatenácté místo se ztrátou necelých tří vteřin by na druhé kolo a na další body do světového poháru mělo stačit.
28
Slovenská závodnice je zatím v polovině trati na třiadvacáté pozici a zatím to pro ní tak dobře jako v Söldenu nevypadá.
28
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skPojďme už na Petru Vlhovou, která v Söldenu překvapila parádním osmým místem.
27
Ještě horší než Wildová byla o jednu pozici Katharina Truppeová, která jde na jednadvacáté místo. Také ona to bude mít s postupem těžké.
26
Švýcarkám se zatím dneska vůbec nedaří. Největší želízko v ohni, Lara Gutová, nedojela do cíle, Wendy Holdenerová je zatím až dvacátá a jen o pozici výše je Simone Wildová, která ztratila na vedoucí ženu závodu Ninu Løsethovou 3,12 vteřiny.
25
Čtvrtou závodnicí, která dnes neuvidí cíl, je Coralie Frasseová Sombetová z Francie. Nebylo to z její starny špatné, ještě v polovině trati byla na průběžném sedmém místě, ale pak udělala chybu a je ze hry venku.
24
Elena Curtoniová si vedla o něco hůře než její sestra Irene, která je na dvanáctém místě. Mladší ze sester Curtoniových je na sedmnáctém místě, +2,33. Mezi šestnáctou Mowinckelovou a osmnáctou Baudovou-Mugnierovou je rozdíl jen 11 setin.
23
Ragnhild Mowinckelová je první závodnicí po komerční přestávce. Jde na šestnáctou pozici a ztráta 2,26 vteřiny na Ninu Løsethovou by asi měla na druhé kolo stačit.

22
Ačkoliv byla Marsagliová v polovině trati devátá a vypadalo to, že se bude zrychlovat, nakonec je to umístění ke svým kolegyním z reprezentace. Jde za dvanáctou Curtoniovou a před čtrnáctou Goggiaovou.
22
Italky podávají zatím výkony jak na houpačce. Brignoneová a Bassinová jsou v první šestce. Curtoniová s Goggiaovou kolem dvanáctého místa a další dvě, Mölggová a Fanchiniová, uzavírají startovní listinu. Jak si povede Francesca Marsagliová?
21
Předposlední závodnicí před krátkou přestávkou je Adeline Baudová Mugnierová. Druhá Francouzka startovní listiny jistě nebude atakovat první Tessu Worleyovou, řadí se na patnáctou pozici se ztrátou 2,37 vteřiny právě na vedoucí závodnici.
20
tak již na třinácté, neboť před několika dny čtyřiadvacetiletou Italku odsunuje na tuto pozici průběžně dvanáctá Irene Curtoniová.
19
Sofia Goggiaová sice zajela o něco lépe než Mölggová či Fanchiniová – tyto její dvě krajanky jsou nyní na posledních dvou místech – ovšem čas 1:01,44 stačí jen na průběžné dvanácté místo.
18
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skCo na první desítku, dvaadvacetiletá kráska a nastupující hvězda rakouského alpského lyžování se dostala dokonce na čtvrté místo, když se těsně nevešla pod minutu – sedmatřicet setin nad rámec minuty a ztráta jen devět desetin na první Norku.
18
Tak pozor, že bychom konečně viděli slušnou jízdu? Stephanie Brunnerová ztrácí v polovině trati jen 64 setin a útočí na první desítku.
17

17
Ani Wendy Holdenerová se nemůže se svým časem 1:02,64 příliš radovat. Není sice po dojezdu do cíle poslední jako Mölggová či Fanchiniová, ovšem její čas také není důvodem k jásání. Třináctá pozice.
16
Jenže Nadia Fanchiniová svojí reprezentační kolegyni nejenž napodobila, ale zajela ještě hůře. Co mezičas, to téměř vteřina ztráta oproti Løsethové. Třicetiletá závodnice ztratila 3,50 vteřiny a jde na třináctou pozici..
15
Po dvou vypadnuvších závodnicích se dostala do cíle Manuela Mölggová, ovšem této Italce první kolo naprosto nevyšlo. Nahoře ztráta již téměř k sekundě a nedobrá jízda této závodnice byla znát i v rozmezí posledního mezičasu a finiše, kde nabrala dvě vteřiny. Troufám si tvrdit, že čas 1:02,92 nebude stačit ani na druhé kolo – poslední dvanácté místo.
14
Hodně náročnou trať nezvládá ani Maria Pietiläová Holmnerová, která je další závodnicí, jenž nedojede do cíle. Třicetiletá Švédka na svých Rossignolech neviděla ani první měřený mezičas.
13
Taina Bariozová bohužel navazuje na Laru Gutovou, také se nedostala ani k druhému mezičasu a vypadává.
12
První lyžařka, která ztratila přes dvě vteřiny na vedoucí Ninu Løsethovou, je vůbec první Rakušanka na trati, jednatřicetiletá Michi Kirchgasserová. Průběžné jedenácté místo, čas 1:01,58 minuty.
11
Těžko říct, co se nyní děje, jestli jsou podmínky o něco horší nebo to prostě nejede. Už sedmé místo Shiffrinové bylo velkým překvapením a nyní se za ní řadí i další favoritka Frida Hansdotterová, která je na osmé pozici se ztrátou přes vteřinu a půl.
10
Kdepak, tohle také nebylo nejlepší. Domácí závodnice ukázala už na prvním mezičasu, že jí jízda asi nesedne, což se nakonec potvrzuje. Již nahoře měla ztrátu přes půl vteřiny a tu v další části trati nestáhla, naopak její ztráta narůstala. Nakonec je z toho čas 1:00,62 a až sedmá pozice. To je zklamání.
10
Připravena je Mikaela Shiffrinová, vedoucí žena světového poháru.
9
Marie-Michéle Gagnonová si naopak může podat ruce s Weiratherovou, ani jí první kolo příliš nevyšlo a pokud se dostane do druhé rundy, bude útočit z něj. Poslední osmá pozice se ztrátou 1,83 vteřiny.
8
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skNedávno sedmadvacetiletá Francouzka na svých Rossignolech dokonce na posledním mezičasu vedla o 11 setin, tam hodně zrychlila, jenže svůj náskok ztratila a nakonec jde o devět setin na druhé místo. Ale tohle byla výborná jízda.
8
Tessa Worleyová zatím jede skvěle. Téměř bezchybná jízda na úrovní vedoucí norské závodnice.
7
Tina Weirathrová má ráda spíše rychlostní disciplíny, ale obří slalo jí také není cizí. Jenže v Killingtonu se jí příliš první kolo nevydařilo. Postup to asi bude, jenže ztráta 1,67 vteřin na Løsethovou nevěstí nic dobrého.
6
Ačkoliv ztráta 1,09 vteřiny není příliš velká, je z toho pro Slovinku průběžné poslední a páté místo.
6
Připravena je Ana Drevová, slovinská závodnice by mohla také pomýšlet do první desítky.
5
Další italská závodnice Marta Bassinová je zatím nejhorší z těch, které dojely do cíle. Italka ztratila na Løsethovou 1,03 vteřiny a jde na čtvrté místo.
4
ONLINE - alpské lyžovanie: Obrovský slalom v Killingtone (Vlhová) | Sportnet.skNo tak to je smůla, švýcarská závodnice, která vyhrála v Söldenu, tentokrát další vítězství nepřipíše. Na prvním úseku ještě byla první s náskokem 26 setin na vedoucí Norku, ale poté udělala chybu a závod nedokončí.
4
Připravena je vítězka celkového pořadí světového poháru 2015/2016 Lara Gutová.
3
Federica Brignoneová se zatím na začátku drží s Ninou Løsethovou, ztrácí jen sedmnáct setin. I na předposledním mezičase to nebylo špatné, ovšem poslední úsek Italce nevyšel a jde na druhé místo se ztrátou 64 setin.
2
Sympatická německá závodnice Viki Rebensburgová ztrácela prakticky od začátku trati a nakonec je to přesně o vteřinu navíc. 1:00,47 minuty.
1
Pro Ninu Løsethovou rozhodně nebylo dlouhé čekání příjemné. Norka se nakonec stihla vejít pod minutu, a to přesně na 59,47 sekundy. Uvidíme, na co to bude stačit. Osobně tipuji, že to do první desítky bude.
Start
První kolo bylo konečně zahájeno.

Závod byl přerušen. Těžko říct, co se na trati v Killingtonu děje.
Na trati je předjezdkyně, Nina Løsethová by se měla na trať spustit v 15:56.
Tak bohužel, start se překládá na 16:00. Problémy pokračují.
První kolo bude zahájeno kolem 15:45 hodin, zní z oficiálních stránek FIS.

Na oficiálním Live-Timingu stránek Mezinárodní lyžařské federace (FIS) je uváděno, že start bude zpožděn kvůli technickým problémům s televizním přenosem. Těžko říct, co si pod tím představit.

Na čele světového poháru je zatím se slušným náskokem 80 bodů právě Američanka Mikaela Shiffrinová, která těží z toho, že prvními dvěma závody byly právě točivé disciplíny, na kterých je – oproti rychlostním závodům – specialistkou. V Söldenu skončila v obřím slalomu druhá, v polovině listopadu brala v Levi suverénní první místo ve slalomu. Na dobrém čtvrtém místě průběžného pořadí je slovenská lyžařka Petra Vlhová. Nezapomínejme ale, že zatím jsou odjeté pouze dva závody z celkových 37.

Průběžné pořadí světového poháru žen:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 180 bodů
2. Lara Gutová (SUI) 100 b.
3. Wendy Holdenerová (SUI) 95 b.
4. Petra Vlhová (SVK) 92 b.
5. Marta Bassinová (ITA) 60 b.
...
8. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) 50 b.
13. Šárka Strachová (CZE) 36 b.

Uvodní obří slalom světového poháru 2016/2017 na ledovci v rakouském Söldenu vyhrála švýcarská kráska Lara Gutová a k hlavním favoritkám bude, spolu s americkou specialistkou na točivé disciplíny Mikaelou Shiffrinovou, patřit i v americkém Killingtonu. Za velkou louží bude na výborné šesté místo z úvodního závodu navazovat i slovenská závodnice Petra Vlhová.

Průběžné pořadí obřího slalomu žen:
1. Lara Gutová (SUI) 100 bodů
2. Mikaela Shiffrinová (USA) 80 b.
3. Marta Bassinová (ITA) 60 b.
4. Stephanie Brunnerová (AUT) 50 b.
5. Sofia Goggiaová (ITA) 45 b.
...
8. Petra Vlhová (SVK) 32 b.
Loňské pořadí obřího slalomu žen:
1. Eva-Maria Bremová (AUT) 592 bodů
2. Viktoria Rebensburgová (GER) 590 b.
3. Lara Gutová (SUI) 472 b.
4. Federica Brignoneová (ITA) 425 b.
5. Tina Weiratherová (LIE) 321 b.
...
40. Petra Vlhová (SVK) 18 b.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího závodu světového poháru žen v alpském lyžování. Ten se po říjnové ochutnávce na ledovci v Söldenu a zastávce v Levi v polovině listopadu dostává do hlavního kolotoče závodů nové sezony. Ovšem, jak to tak bývá, zatím nepřeje počasí. Mužské závody v kanadském Lake Louise byly bohužel zrušeny a byly přesunuty na další dva týdny do Val d'Isere. Ženy naštěstí tyto komplikace nepotkaly a v americkém Killingtonu bude v sobotu na programu dvoukolový obří slalom žen, na který naváže nedělní dvoukolový slalom.
Startovní listina 1. kola:
1. Nina Løsethová (NOR)
2. Viktoria Rebensburgová (GER)
3. Federica Brignoneová (ITA)
4. Lara Gutová (SUI)
5. Marta Bassinová (ITA)
6. Ana Drevová (SLO)
7. Tina Weiratherová (LIE)
8. Tessa Worleyová (FRA)
9. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
10. Mikaela Shiffrinová (USA)
11. Frida Hansdotterová (SWE)
12. Michaela Kirchgasserová (AUT)
13. Taïna Bariozová (FRA)
14. Maria Pietiläová Holmnerová (SWE)
15. Manuela Mölggová (ITA)
16. Elena Fanchiniová (ITA)
17. Wendy Holdenerová (SUI)
18. Stephanie Brunnerová (AUT)
19. Sofia Goggiaová (ITA)
20. Irene Curtoniová (ITA)
21. Adeline Baudová Mugnierová (FRA)
22. Francesca Marsagliová (ITA)
23. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
24. Elena Curtoniová (ITA)
25. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
26. Simone Wildová (SUI)
27. Katharina Truppeová (AUT)
28. Petra Vlhová (SVK)
29. Anne-Sophie Barthetová (FRA)
30. Tina Robniková (SLO)
31. Emi Hasegawaová (JPN)
32. Megan McJamesová (USA)
33. Katarina Lavtarová (SLO)
34. Resi Stieglerová (USA)
35. Ricarda Haaserová (AUT)
36. Mikaela Tommyová (CAN)
37. Candace Crawfordová (CAN)
38. Alexandra Tilleyová (GBR)
39. Anastasija Romanovová (RUS)
40. Valérie Grenierová (CAN)
41. Laura Pirovanová (ITA)
42. Mélanie Meillardová (SUI)
43. Lena Dürrová (GER)
44. Rosina Schneebergerová (AUT)
45. Martina Dubovská (CZE)
46. Marie Massiosová (FRA)
47. Bernadette Schildová (AUT)
48. Adriana Jelinková (NED)
49. Elisabeth Kappaurer (AUT)
50. Anna Swennová-Larssonová (SWE)
51. Clara Direzová (FRA)
52. Maren Wieslerová (GER)
53. Rahel Koppová (SUI)
54. Ana Buciková (SLO)
55. Maren Skjøldová (NOR)
56. Nina Ortliebová (AUT)
57. Patricia Manganová (USA)
58. Alice Merryweatherová (USA)
59. Nina O'Brienová (USA)
60. Leona Popovićová (CRO)
61. Emelie Wikströmová (SWE)
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:30.

Súvisiace články