Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Višňovský nastúpi za Slovan aj v utorok proti Čeľabinsku

Ľubomír Višňovský (vpravo) v súboji s Jevgenijom Malkinom v zápase KHL Slovan - Magnitogorsk. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|7. jan 2013 o 21:00

Mužstvo z Bratislavy hrá v KHL doma tretí zápas za päť dní, v utorok hostí ruský tím Traktor Čeľabinsk

Mužstvo z Bratislavy hrá v KHL doma tretí zápas za päť dní dnes hostí ruský tím Traktor Čeľabinsk

BRATISLAVA. Cez víkend sa vedenie NHL a hráčska asociácia NHLPA dohodli na kľúčových bodoch novej kolektívnej zmluvy, a tak prichádza hromadné sťahovanie hráčov z európskych klubov do Severnej Ameriky. Z Kontinentálnej hokejovej ligy odchádza vyše 30 špičkových hokejistov.

Mužstvo Slovana Bratislavy už opustil Andrej Sekera a mieri späť do Buffala. Ďalší obranca Ľubomír Višňovský však rokoval cez svojho agenta, aby mohol sezónu dohrať v Slovane.

Prievan v obrane

Slovan po skvelom nedeľňajšom zápase s Magnitogorskom (4:3 po nájazdoch) trénoval na druhý deň bez Sekeru, Višňovského, ale s útočníkmi Daňom a Mikúšom, ktorí sa vrátili z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

V utorok od 19.00 hrá s Čeľabinskom. Traktor vyhral v októbri doma 3:1.

Tréner Rostislav Čada mal problémy, aby dal v príprave dokopy tri obranné dvojice: Tabaček - Sigalet, Sersen - Ďatelinka, Mihálik - Trška. Štajnoch je so zraneným kolenom stále na maródke.

„Je to zložitá situácia," priznal Čada, keď ešte netušil, že bude môcť rátať s Višňovským.

„Višňa so Sekerom podávali výborné výkony. Navyše v pondelok ochorel Švarný, dostal horúčku. Jeho štart proti Čeľabinsku je neistý. Vedeli sme, že je len otázkou času, kedy sa rozbehne NHL, ale v kútiku duše sme dúfali, že sa začne neskoršie - až po zápase s Čeľabinskom. Musíme sa s tým vyrovnať. Potrebovali by sme doplniť mužstvo - v obrane aj v útoku."

Krajči zháňa posily

Generálny manažér Slovana Maroš Krajči žije v týchto dňoch s telefónom pri uchu. Zháňa posily a kľúčovo sa zaujíma o to, či Višňovský zostane v mužstve do konca sezóny.

Európsky trh s hráčmi sa po odchode hokejistov do NHL zúžil, mnoho klubov chce teraz narýchlo doplniť káder. Čas sa kráti, v KHL je uzávierka prestupov 15. januára.

„Višňovský by mal proti Čeľabinsku nastúpiť," oznámil Krajči. „Má od nás ponuku, aby zostal, a je na ňom, ako sa zariadi. My sme pripravení."

Generálny manažér Slovana má vytypovaných hráčov, ktorí by mohli doplniť tím.

„Pracujeme na posilách," vravel. Ich mená však neprezradím."

Slovan hrá do konca základnej časti ešte dvanásť zápasov, stále si udržuje miesto v pásme postupu do play off.

Súvisiace články