Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Višňovský môže dohrať sezónu v Slovane, povedal mu šéf KHL

<p>Ľubomír Višňovský si so Slovanom môže zahrať play-off KHL. <a href="http://en.khl.ru/standings/222/conference/%20">Pred prvým nepostupujúcim tímom má bratislavský klub náskok 10 bodov</a>. </p> (Autor: SITA)
SITA|10. jan 2013 o 10:42

Islanders mi už poslali letenky, ale jednoducho chcem dohrať sezónu v Slovane, tvrdí skúsený obranca.

BRATISLAVA. Prezident Kontinentálnej hokejovej ligy Alexander Medvedev odkázal obrancovi Ľubomírovi Višňovskému, že môže naďalej hrať za Slovan Bratislava.

Po skončení výluky v zámorskej NHL by mal 36-ročný rodák z Topoľčian zamieriť do New York Islanders, s ktorými má platnú zmluvu.

Višňovský sa rozhodol zotrvať v KHL a hrať za Slovan. Vedenie Islanders sa nevzdáva a snaží sa ho zlákať späť do NHL.

Višňovský: Chápem Islanders

Udalosti
Čo sa deje v KHL

„Nie som v ľahkej situácii, mám toho v posledných dňoch veľa, ale rozhodol som sa ostať doma,“ vyjadril sa Višňovský pre denník Plus jeden deň.

„Chápem Islanders, že sú nahnevaní, už mi poslali aj letenky, ale jednoducho chcem dohrať sezónu v Slovane. Tak to cítim nielen ja, ale aj moja rodina.“

V stredu telefonoval aj so šéfom Kontinentálnej hokejovej ligy Alexandrom Medvedevom, ktorý Slovákovi poslal svoje číslo s odkazom, aby ho kontaktoval.

„Hovoril som so šéfom KHL. Povedal mi, že stojí za mnou, že zmluva medzi NHL a KHL nie je podpísaná. Podporil ma v mojich krokoch a oznámil mi, že môžem ďalej hrať za Slovan. Ak by som mal nejaký problém, nech mu zase zavolám,“ povedal o telefonáte s Medvedevom Višňovský.

Podriadi sa, oznámil jeho agent

Višňovského situácia však podľa jeho agenta Neila Sheehyho zostáva nejasná. Sheehy pre zámorské média zdôraznil, že hráč bude rešpektovať rozhodnutie vedenia KHL.

"Jeho prioritou je zostať v Bratislave, ale keď KHL oznámi, že v nej pôsobiť nemôže, tak príde a bude hrať za Islanders," povedal Sheehy pre portál newsday.com.

Podľa názoru NHL by sa Višňovský mal po skončení lockoutu okamžite vrátiť do svojho tímu New York Islanders, s ktorým má platný kontrakt do leta 2013.

Zastupujúci komisár NHL Bill Daly trvá na tom, že medzi ich profiligou a KHL existuje dohoda, podľa ktorej sa platné kontrakty v zámorí budú rešpektovať.

foto
Višňovský sa (ne)lúči a Kanaďania plačú. Pozrite si najlepšie športové fotky týždňa

Súvisiace články