Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Višňovský chce zostať v Slovane, vedeniu NHL sa to nepáči

Rozhodol som sa zostať a pokračovať v kariére v KHL, oznámil zámorským médiám Ľubomír Višňovský. (Autor: TASR)
SITA|8. jan 2013 o 11:18

Asi budú na mňa nahnevaní, ale zostávam v Slovane, povedal pre SME slovenský obranca.

NEW YORK. Ľubomír Višňovský chcel rozbehnutú sezónu dohrať v Kontinentálnej hokejovej ligy za Slovan Bratislava, ale vedenie NHL prostredníctvom zástupcu komisára Billa Dalyho odmieta, aby slovenský obranca zostal v Európe.

Višňovského klub v NHL New York Islanders sa zatiaľ oficiálne nevyjadril k žiadosti hokejistu zotrvať v KHL.

"Viem, že je to nepríjemné pre klub (Islanders), asi budú na mňa nahnevaní, ale zostávam v Slovane," povedal pre SME Višňovský.

Stále však pripúšťa aj možnosť, že po podpise novej kolektívnej zmluvy medzi vedením NHL a hráčskou asociáciou NHL bude musieť do Ameriky odcestovať.

Zámorie sa odvoláva na dohodu s KHL

Topoľčiansky odchovanec hrával za Slovan počas výluky v NHL a za tím nastúpi aj v utorok proti Čeľabinsku. Zároveň žiada Islanders o povolenie zotrvať v Slovane do konca sezóny.

Vedenie NHL je proti. Liga dostala podľa zámorských médií od KHL uistenie, že hráči s platnými kontraktmi v zámorí nebudú môcť hrať v európskej súťaži po skončení výluky.

"Máme dohodu s KHL, ktorá bráni pánovi Višňovskému pokračovať v KHL, keď sa výluka oficiálne skončí. Predpokladám, že túto dohodu budú všetci rešpektovať," uviedol pre denník Newsday zástupca komisára NHL Bill Daly.

S Islanders ho viaže ročná zmluva

Situáciu už rieši Višňovského agent Neil Sheehy. Obranca sa stal hráčom Islanders v lete, keď ho do New Yorku vymenil Anaheimu.

S transferom z tímu Ducks nesúhlasil, cítil krivdu a definitívu musela dať až arbitráž. V Islanders má zmluvu ešte na jeden rok, podľa dohody by mal zarobiť 3 milióny dolárov.

"Rozhodol som sa zostať a pokračovať v kariére v KHL vo zvyšku sezóny 2012/13. Ďakujem Islanders za všetko dobré, čo pre mňa urobili. Rozhodol som sa z rodinných a osobných dôvodov. O ďalšej sezóne ešte budem uvažovať. Zameriavam sa teraz na Slovan Bratislava a snažím si užívať chvíle v mojej rodnej krajine," napísal Višňovský v stanovisku pre zámorské médiá, ktoré poskytol Neil Sheehy.

Nejde o Islanders, tvrdí agent

Slovákov agent zdôraznil, že za súčasným krokom jeho klienta netreba hľadať žiadnu senzáciu a nie je namierený voči Islanders. "Rovnako by situáciu riešil v ktoromkoľvek tíme NHL," doplnil Sheehy.

Višňovský ešte v pondelok na otázku, čo bude robiť, ak budú Islanders trvať na tom, aby prišiel do kempu a hral NHL, odpovedal: „Tak sa budem musieť zbaliť a letieť do Ameriky. Zmluvu treba dodržať.“

Vedenie KHL zatiaľ prípad nekomentuje. "Hráč ešte oficiálne neoznámil lige jeho zámer zostať v Slovane. Musí to urobiť, aby sme mohli prijať ďalšie rozhodnutia," uviedol v e-mailovej správe vedúci oddelenia informácií a komunikácie KHL Alexej Laputin.

Súvisiace články