TASR|16. júl 2021 o 12:49 (aktualizované 16. júl 2021 o 18:13)

Turnaj WTA v Prahe

Dvojhra žien, štvrťfinále:

Tereza Martincová (ČR-8) - Viktória Kužmová (SR) 6:2, 6:2

Štvorhra žien, semifinále:

Viktória Kužmová, Nina Stojanovičová (SR/Srb.-1) - Emina Bektasová, Tara Mooreová (USA/V. Brit.) 6:4, 6:4

PRAHA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa na turnaji WTA v Prahe neprebojovala do semifinále dvojhry.

V piatkovom stretnutí bola nad jej sily ôsma nasadená domáca hráčka Tereza Martincová, ktorej za 68 minút podľahla 2:6, 2:6.

Rodáčka z Košíc a 156. hráčka rebríčka WTA v prvom sete až trikrát stratila vlastné podanie. Pomohla si síce troma esami, ale až príliš často striedala dobré momenty s absolútne zbytočnými chybami.

Do druhého vstúpila lepšie, viedla 2:0, no potom jej súperka získala šesť hier za sebou. Martincová sa v súboji o postup do finále stretne s Greetje Minnenovou.

Dvadsaťtriročná hráčka NTC si však napravila reputáciu vo štvorhre, kde si spolu so Srbkou Ninou Stojanovičovou postúpila do finále.

V semifinálovom dueli si najvyššie nasadený pár poradil s americko-britskou dvojicou Emina Bektasová, Tara Mooreová po setoch 6:4, 6:4.

O trofej zabojuje proti víťazkám zápasu Marie Bouzková, Lucie Hradecká (ČR) - Asia Muhammadová, Storm Sandersová (USA/Aus.).