Anna Karolína Schmiedlová - Camila Giorgiová 2:6, 3:6

Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6

Sobota:

Anna Karolína Schmiedlová - Jasmine Paoliniová 6:1, 4:6, 6:4

Viktória Hrunčáková - Elisabetta Cocciarettová 6:3, 7:6 (2)

BRATISLAVA. Slovenské tenistky majú naďalej šancu na to, aby si opäť zahrali na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej.

V Národnom tenisovom centre v Bratislave totiž zvládli aj druhú sobotňajšiu dvojhru a vyrovnali skóre kvalifikačného duelu s Talianskom na 2:2.

Po Anne Karolíne Schmiedlovej bola úspešná aj Viktória Hrunčáková.

JOJ Šport
Slovensko - Taliansko na JOJ Šport
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Tá pôvodne mala čeliť favorizovanej Camile Giorgiovej, ale tú napokon nahradila Elisabetta Cocciarettová, ktorá Hrunčákovej podľahla 3:6, 6:7 (2).

O postupujúcom na finálový turnaj tak rozhodne až štvorhra, do ktorej na strane Slovenska nastúpia Hrunčáková s Terezou Mihálikovou.

Priebeh zápasu: Hrunčáková - Cocciarettová

Talianska antukárka nedokázala vzdorovať Hrunčákovej, ktorá sa prezentovala agresívnym tenisom a počas celého zápasu výborne podávala.

V prvom sete slovenská dvojka trikrát prelomila Cocciarettovej servis, pričom sama ho stratila len raz za priaznivého stavu 3:2.

V druhom dejstve Talianka, ktorá vo svetovom rebríčku WTA figuruje na 51. mieste, zlepšila podanie. Dokázala držať s Hrunčákovou krok v dlhých výmenách a set dotiahla do tajbrejku, v ktorom však jasne dominovala Hrunčáková.

Za stavu 6:2 premenila druhý mečbal. Celkovo v zápase zaznamenala až desať es a aj vďaka tomu má Slovensko stále šancu na postup.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Hrunčáková vyrovnala zápas proti Taliansku, súperke nedala šancu