6.Wilco KeldermanHolandskoSunweb+ 1:11 min
7.Steven KruijswijkHolandskoLottoNL-Jumbo+ 1:15 min
8.David de la CruzŠpanielskoSky+ 2:17 min
9.Nairo QuintanaKolumbiaMovistar+ 3:09 min
10.Alejandro ValverdeŠpanielskoMovistar+ 3:09 min
72.Peter SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+ 21:18 min

Vuelta a Espaňa 2018 - 20. etapa (Priebeh)

V sobotňajšej rozhodujúcej náročnej horskej skúške na území Andorry čakalo cyklistov šesť kopcov.

Hneď od začiatku sa stúpalo na Coll de la Comella (2. kategória, 4,3 kilometra, 8,7 percenta) a krátko na to aj na Coll de Beixalis (1. kategória, 7,1 kilometra, 8 percent).

Obidve horské prémie vyhral Belgičan Thomas De Gendt a mieril za prvenstvom v súťaži vrchárov. Po tomto stúpaní sa vpredu ustálila 15-členná skupina, ktorá si vypracovala pred pelotónom náskok viac ako dvoch minút.

Pred vrcholom ďalšieho stúpania Coll de Ordino (1. kategória, 9,8 kilometra, 7,1 percenta) sa osamostatnil Jesús Herrada (Cofidis) a získal 10 bodov. Druhý na vrchole bol De Gendt.

V úvode predposledného kopca Vuelty Coll de la Comella (3. kategória, 3,6 kilometra, 6,3 percenta) zaútočilo duo Kolumbijčanov Miguel Ángel López a Nairo Quintana.

Líder priebežného poradia Simon Yates išiel za nimi s mankom 20 sekúnd. Brit sa však 13 kilometrov pred koncom spolu s Enricom Masom dotiahli na Lópeza s Quintanom. Skupina Valverdeho za nimi zaostávala o pol minúty.

V úvode cieľového stúpania Coll de la Gallina nastúpili Mas s Lópezom a utvorili si menší náskok. Valverde strácal kontakt aj so skupinou prenasledovateľov a jeho šance na druhý triumf na Vuelte v kariére sa definitívne rozplynuli.

O víťazstvo v etape si to napokon rozdali Mas s Lópezom a úspešnejší bol domáci Mas.

Domov»Cyklistika»Vuelta a Espaňa»VIDEO: Peter Sagan obsadil 72. miesto v 20. etape na Vuelta a Espaňa 2018