13.05.2022 | Sk. A
2 - 4
(0:1, 2:2, 0:1)

Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022.
Pavol Regenda strieľa gól v zápase Slovensko - Francúzsko na MS v hokeji 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|13. máj 2022 o 15:48

Regenda skóroval na už po desiatich minútach.

HELSINKI. Trvalo 10 minút a 23 sekúnd, kým slovenskí hokejisti strelili svoj prvý gól na svetovom šampionáte vo Fínsku. V zápase proti Francúzsku sa ujali vedenia po góle Pavla Regendu.

Útočník, ktorý po vydarenej sezóne v Michalovciach prestúpil do českého tímu BK Mladá Boleslav sa v úvode zápasu zastreľoval, keď jeho pokus a následný teč Miloša Romana zneškodnil brankár súpera.

V polovici 11. minúty však už zužitkoval svoj dôraz pred bránkou. Po prihrávke Mária Grmana najskôr puk šikovne tečoval pred bránkou a následne ho bekhendom poslal do siete.

Regenda bol aj pri úspechu slovenského tímu na ZOH v Pekingu. Vtedy zaznamenal posledný gól tímu Craiga Ramsayho na turnaji, keď spečatil výhru 4:0 nad Švédskom gólom do prázdnej bránky. Teraz bol autorom prvého gólu Slovenska na MS v hokeji 2022.