Jej náskok sa znižoval, potom prišla radosť. Pozrite si Vlhovej víťaznú jazdu

Petra Vlhová sa teší z triumfu v obrovskom slalome v Jasnej 2021.
Petra Vlhová sa teší z triumfu v obrovskom slalome v Jasnej 2021. (Autor: TASR)
Sportnet|7. mar 2021 o 14:40

Slovenská lyžiarka v Jasnej vyhrala obrovský slalom.

JASNÁ. Petra Vlhová dnes ovládla obrovský slalom v domácom prostredí v Jasnej. Pripísala si 19. triumf vo Svetovom pohári, v obrovskom slalome ich má na konte päť.

Z dvoch pretekov na Slovensku získala získala skvelých 180 bodov a znížila stratu na líderku v celkovom poradí Svetového pohára Laru Gutovú-Behramiovú.

Na Švajčiarku stráca už iba 36 bodov.

Slovenka v obrovskom slalome útočila z 2. miesta, keď na Američanku Mikaelu Shiffrinovú strácala 16 stotín.

V 2. kole predviedla skvelú jazdu Alice Robinsonová z Nového Zélandu. Vlhovej náskok 82 stotín sa postupne znižoval, ale slovenská lyžiarka zabrala v závere a udržala sa v zelených číslach.

Dosiahla tretí najlepší čas v 2. kole a Robinsonovú prekonala o 16 stotín.

Shiffrinová išla na trať ako posledná, ale na štart si musela počkať, keďže organizátori museli opraviť jednu z brán. Nakoniec skončila tretia.

Pozrite si jazdu Petry Vlhovej v 2. kole obrovského slalomu v Jasnej.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Jej náskok sa znižoval, potom prišla radosť. Pozrite si Vlhovej víťaznú jazdu