Ako jediná sa dostala pod minútu. Vlhová nespravila žiadnu chybu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. jan 2022 o 11:55

Pozrite si ešte raz jazdu Petry Vlhovej v 1. kole.

KRONPLATZ. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová potvrdila, že 15. miesto z predošlého obrovského slalomu v Kranjskej Gore bola len súhra náhod a rozhodne nejde o výkonnostný úpadok pred ZOH 2022 v Pekingu.

V generálne na olympiádu sa rodáčke z Liptovského Mikuláša zatiaľ mimoriadne darí. V talianskom stredisku Kronplatz predviedla vynikajúcu úvodnú jazdu a ovládla prvé kolo náročného obrovského slalomu.

Na trať sa pustila veľmi dynamicky, neurobila žiadnu chybu a napokon ako jediná pokorila minútovú hranicu. Nedokázala to ani jej rivalka Mikaela Shiffrinová či líderka disciplíny Sara Hectorová zo Švédska. 

V tejto sezóne dosiahla Vlhová dve pódiové umiestnenia v obrovskom slalome. V rakúskom Söldene skončila tretia, v Lienzi ešte o priečku vyššie. V Kronplatzi štartovala už štyrikrát, no zatiaľ na pódium čaká.

Tentokrát má však k nemu vynikajúco nakročené, keď dokonale využila štartové číslo jeden a vypracovala si náskok takmer štyroch desatín.

Pozrite si ešte raz jazdu Petry Vlhovej. Druhé kolo je na programe o 13.30 h. Ako online prenos ho môžete sledovať na Sportnete, preteky vysiela JOJ Šport.

Súvisiace články