Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|21. dec 2023 o 22:09

Pozrite si video jazdy Petry Vlhovej v 2. kole nočného slalomu v Courcheveli.

COURCHEVEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa stala víťazkou štvrtkového večerného slalomu na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní vo francúzskom Courcheveli.

Dvadsaťosemročná Liptáčka bola po prvom kole druhá a na Američanku Mikaelu Shiffrinovú strácala 17 stotín sekundy, mala však najrýchlejšiu druhú jazdu spomedzi všetkých pretekárok.

V hodnotení disciplíny sa Vlhová posunula z tretej na druhú priečku a na vedúcu Shiffrinovú stráca 50 bodov, pred treťou Nemkou Lenou Dürrovou je o 90 bodov.

V celkovom poradí SP je Slovenka už tretia, predstihla Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú aj Talianku Sofiu Goggiovú.

Líderkou stále Shiffrinová a pred Taliankou Federicou Brignoneovou má náskok 143 bodov, tretia Vlhová za Američankou zaostávala o 209 bodov a za Taliankou o 66 bodov.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Fantastická jazda Petry Vlhovej, v druhom kole bola jednoznačne najrýchlejšia