Neymara vypískali. Nakoniec fanúšikov umlčal

Brazílčan Neymar (vľavo) po víťaznom góle do siete Štrasburgu. (Autor: TASR)
Jakub Benko|15. sep 2019 o 09:44

Neymar si schoval loptu pod dres.

VIDEO: Neymar rozhodol o výhre PSG

PARÍŽ. Brazílsky futbalista Neymar nastúpil na prvý zápas v novej sezóne Ligue 1. Stalo sa tak po dlhých mesiacoch špekulácií o jeho prestupe.

Aktivitu ohľadom získania megahviezdy vyvíjal najmä klub FC Barcelona, pridal sa však napríklad aj Real Madrid.

Samotný Neymar sa nechal viackrát počuť, že odchod do Francúzska nenaplnil jeho očakávania a že sa chce vrátiť do Španielska. Parížsky veľkoklub ho však nepustil, neprijal ani jednu z ponúk.

Dvadsaťsedemročný útočník si tak opäť obliekol dres PSG, proti Štrasburgu. Fanúšikovia klubu z hlavného mesta Francúzska mu však dali pocítiť, že svojím správaním počas leta stratil ich priazeň.

Po príchode na trávnik ho vypískali a bučanie sa ozývalo pri každom jeho dotyku s loptou. Ani zápas sa nevyvíjal podľa ich predstáv, PSG remizovalo tesne pred koncom s outsiderom 0:0. Zásadný moment pre Neymara prišiel až v druhej minúte nadstaveného času.

Francúzsky obranca Diallo poslal center pred bránu Štrasburgu, kde čakal Brazílčan. Neymar sa otočil chrbtom k bráne a efektnými nožničkami poslal loptu do siete.

Neymar oslavoval gól skôr medzi spoluhráčmi, ako s fanúšikmi. Tí však s piskotom a bučaním prestali, tlieskali hrdinovi, ktorý rozhodol o zápase.

"Nie je to prvýkrát, čo ma všetci diváci vybučali. Stalo sa mi to, keď som hral v Brazílii alebo vo francúzskej lige v zápasoch vonku. Je to smutné, no je mi jasné, že teraz všetky stretnutia, ktoré odohrám, budú pre mňa akoby na ihriskách súpera," vyslovil sa po zápase Neymar.

Aj po jeho akrobatickom góle sa miešali ovácie publika s piskotom. "Jasne som povedal, že nemám nič proti PSG a jeho fanúšikom. Každý vedel, že chcem odísť. Nebudem zachádzať do detailov, čo sa presne udialo. Je čas otočiť stranu. Prestupové obdobie sa skončilo, je to pre mňa uzavretá kapitola.

Som hráč Paríža St. Germain a v jeho drese vydám na ihrisku zo seba to najlepšie," citovali Neymara svetové agentúry.

Súvisiace články