Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Mikaela Shiffrinová. (Autor: REUTERS)
Sportnet|3. mar 2021 o 22:45

Američanku na letisku v Poprade vítal klavirista.

JASNÁ. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová je už niekoľko hodín na Slovensku. V stredu krátko po štrnástej hodine priletela do Popradu súkromným lietadlom.

V lyžiarskom stredisku Jasná ju počas víkendu spoločne s Petrou Vlhovou a ďalšími konkurentkami čaká obrovský slalom (sobota 9.30 + 12.30) a slalom (9.30 + 12.30).

Shiffrinovú ako prvý privítal riaditeľ letiska Poprad-Tatry Peter Dujava.

Organizátori Svetového pohára si pre Američanku prichystali prekvapenie, na letisku bol totiž aj klavirista Peter Pavličko, ktorý hral jej obľúbenú skladbu Fly od Ludovica Einaudiho.

"Ó, môj Bože," reagovala Shiffrinová, keď jej oznámili novinku.

Američanka následne zamierila do Jasnej, kde sa ubytovala v totožnom hoteli ako pred piatimi rokmi. Ostatné pretekárky bývajú v inom.

Víkendové preteky vysiela RTVS na Dvojke, textový prenos z nich prinesieme na Sportnete.

Prečo skladba Fly?

Hudba je významnou súčasťou života americkej lyžiarky. Shiffrinová hrá na gitare a skladá piesne, vníma to ako ideálnu formu relaxu.

Vášeň pre hudbu zdedila po otcovi Jeffovi, ktorý minulý rok tragicky zahynul. Jeff Shiffrin hral na klavíri, na gitare, lesnom rohu aj trúbke.

Obľúbená skladba otca a dcéry bola You Can Call Me Al od Paula Simona.

V rozhovore pre Star Tribune Američanka prezradila, aká hudba figuruje na jej playliste. "Mám zoznam skladieb, ktoré ma majú nabudiť na preteky. Tam sú napríklad Guts Over Fear od Eminema a speváčky Sia, One Republic, Red Hot Chili Peppers, Dua Lipa, Imagine Dragons či Kygo. Na chvíle oddychu mám rada oduševnené melódie umelcov ako London Grammar, talianskeho klaviristu Ludovica Einaudiho a Olafura Arnaldsa, ktorých hudba znie ako symfonické uspávanky."Súvisiace články