Krásna finta a gól po samostatnej akcii. Mbappé ukázal svoju extratriedu

Kylian Mbappé po strelení gólu.
Kylian Mbappé po strelení gólu. (Autor: TASR/AP)
Jakub Benko|5. mar 2020 o 16:29

Francúz strelil hetrik.

BRATISLAVA. Francúzsky pohár spoznal svojho prvého finalistu. Stal sa ním Paríž Saint Germain, ktorý v semifinále vyradil Lyon po presvedčivom víťazstve 5:1.

Najväčšiu zásluhu na dominantnej výhre mal francúzsky mladík Kylian Mbappé, ktorý dokonca strelil hetrik.

Stále len 21-ročný šampión z MS vo futbale 2018 aj v tejto sezóne potvrdzuje svoju extratriedu.

Doteraz nastúpil v rámci klubovej scény na 28 duelov, v ktorých nastrieľal už 27 gólov.

Mbappé dokáže spojiť precíznu techniku s vysokou rýchlosťou, čím sa dokáže pravidelne aj sám dostať do nebezpečnej situácie.

Vydarený prechod do útoku a vypracovanie si šance ukázal Kylian aj v spomínanom zápase proti Lyonu najprv v 14. minúte vyrovnával na 1:1 a v 70. minúte zvyšoval vedenie PSG už na 3:1.

Práve jeho druhý gól stál za to. Hlboko na vlastnej polovici ihriska si prebral loptu, efektnou fintou sa zbavil najbližšieho súpera a rozbehol sa priamo na bránu Lyonu.

Mbappé bez ťažkostí prešiel cez celé ihrisko, oklamal obrancu a pravačkou prekonal bezbranného brankára.

V nadstavenom čase strelil aj tretí gól, ktorým uzatváral stav duelu a skompletizoval svoj druhý hetrik v sezóne.

PSG si musí počkať na svojho súpera vo finále, bude nim jeden z dvojice St. Etienne - Rennes.

Domov»Futbal»Francúzsko»Coupe de France»Krásna finta a gól po samostatnej akcii. Mbappé ukázal svoju extratriedu