Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Ronaldova cena opäť klesla. Urazil sa a zablokoval profil portálu

Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR)
Jakub Benko|4. mar 2020 o 16:57

Portugalčanova hodnota nebola tak nízko 10 rokov.

BRAISLAVA. Portugalská futbalová superstar Cristiano Ronaldo je momentálne súčasťou talianskeho veľkoklubu Juventus Turín. Napriek tomu, že už oslávil 35. narodeniny, stále drží svoje výkony na vysokej úrovni.

Ronaldo len v zápasoch Serie A dokázal v tejto sezóne streliť už 21 gólov. Darí sa mu aj v reprezentácii, keď za Portugalsko skóroval počas kvalifikácie na EURO 2020 až jedenásťkrát.

Najhoršie číslo za desať rokov

Vek sa však oklamať nedá a pribúdajúce roky sa odrážajú najmä na Ronaldovej trhovej hodnote.

Pred dvoma rokmi, v januári 2018, svietila pri jeho mene podľa uznávaného portálu tramsfermarkt.com hodnota 120 miliónov eur.

O pár mesiacov neskôr, v čase jeho prestupu z Realu Madrid do Juventusu, to bolo 100 miliónov. O ďalších desať miliónov jeho hodnota klesla v lete 2019.

Teraz portál zverejnil aktualizované trhové ceny hráčov, ktoré ukazujú ďalší prepad ceny Portugalčana. Aktuálne sa dostala na úroveň 75 miliónov eur.

Naposledy bola takto nízko Ronaldova hodnota ešte v roku 2010.

Ronalda ako jediného označiť nemohli

Portál pripomenul tento pokles prostredníctvom postu na instagrame, kde vytvoril zaujímavý zoznam hráčov, ktorých zastupuje slávny agent Jorge Mendes.

V tomto hviezdnom výbere je napríklad aj hráč Liverpoolu Fabinho, Di Maria z PSG či brankár Manchestru City, Ederson.

Pri všetkých hráčoch svieti ich momentálna hodnota, portál ich pri poste tiež označil. Nepodarilo sa to len pri Ronaldovi.

"Nemôžeme označiť Ronalda, pretože nás zablokoval, keď uvidel svoju trhovú cenu," komentoval pod postom transfermarkt.

Súvisiace články