Ján Volko získava bronz na HME v atletike 2021.
Ján Volko získava bronz na HME v atletike 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, SITA|6. mar 2021 o 21:40

Slovák nestačil len na dvoch súperov.

TORUŇ. Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu v behu na 60 metrov na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni.

Volko vo finále nestačil len na Taliana Marcella Jacobsa a Nemca Kevina Kranza. Slovenský rekordér dosiahol čas 6,61 sekundy.

"Mal som slabý čas a preto som sa musel v cieli predkláňať a zaberať. Každopádne, mám neskutočnú radosť a som v eufórii. Som veľmi šťastný, že sa to podarilo," hodnotil Volko pre RTVS.

"Je to pre nás úžasná odmena za robotu, ktorú sme absolvovali. Často sme museli improvizovať... je to veľké zadosťučinenie," dodal.

Volko svoj medailový deň v Toruni začal krátko po jedenástej predpoludním, keď v predposlednom ôsmom rozbehu nedal šancu konkurentom a zvíťazil výkonom 6,63 sekundy.

Ešte viac to slovenský rekordér rozbalil štyri minúty po štrnástej hodine, keď za sebou nechal aj lídra európskych tabuliek Nemca Kevina Kranza a výkonom 6,57 sekundy vyrovnal svoj druhý najlepší čas v hale na hladkej šesťdesiatke.

Bežci počas finále.
Bežci počas finále. (Autor: TASR/AP)
Ján Volko (vpravo) tesne po finálovom behu.
Ján Volko (vpravo) tesne po finálovom behu. (Autor: TASR/AP)
Ján Volko (vpravo) sa teší z tretieho miesta.
Ján Volko (vpravo) sa teší z tretieho miesta. (Autor: TASR/AP)

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Pozrite si, ako Volko vybojoval bronzovú medailu na halových majstrovstvách Európy