Guľova Plzeň poľahky uspela, pri výhre Jablonca skórovali hneď dvaja Slováci

Ivan Schranz.
Ivan Schranz. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2020 o 18:07

Sparta stále nestratila ani bod.

PRAHA. Slovenskí futbalisti Ivan Schranz a Jakub Považanec prispeli k víťazstvu Jablonca nad Opavou 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 5. kola českej najvyššej súťaže.

Útočník Schranz v 73. minúte zvýšil presnou hlavičkou na 3:1 a stredopoliar Považanec trafil v tretej minúte nadstaveného času z hranice šestnástky do horného rohu brány a uzavrel skóre.

Jablonec má desať bodov a je v tabuľke piaty.

Tím slovenského trénera Adriana Guľu Viktoria Plzeň zvíťazil tretíkrát po sebe. S Brnom si poradil hladko 4:1 a patrí mu tretie miesto v súťaži.

Sparta Praha je aj po piatom kole stopercentná, na ihrisku FK Příbram vyhrala 3:1.

Víťazný gól na 2:1 strelil v 45. minúte ofenzívny stredopoliar Ladislav Krejčí, skóre uzavrel iný hráč toho istého mena, 21-ročný defenzívny stredopoliar.

Česká liga - 5. kolo:

Jablonec - Opava 4:1 (2:1)

Góly: 3. Didiba (vlastný), 37. Hübschman, 73. SCHRANZ, 90.+3. POVAŽANEC - 42. Pikul

/J. Považanec a I. Schranz (obaja Jablonec) odohrali celý duel - K. Mondek hral do 56. min, R. Dedič (obaja Opava) nastúpil v 56. min/

Viktoria Plzeň - Brno 4:1 (2:0)

Góly: 2. Čermák, 44. Kopic, 56. Beauguel (z pok. kopu), 71. Hořava - 68. Hladík

/M. Káčer (Plzeň) nastúpil v 85. min - P. Štepanovský (Brno) hral do 76. min/

Pardubice - Liberec 3:0 (2:0)

Góly: 30. Toml, 43. Pfeifer, 61. Hlavatý (z pok. kopu)

/M. Koscelník hral celý zápas, L. Csano a J. Hromada (všetci Liberec) nastúpili od 46. min/

Příbram - Sparta Praha 1:3 (1:2)

Góly: 28. Vávra - 23. Juliš, 45. Ladislav Krejčí I., 69. Ladislav Krejčí II.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Guľova Plzeň poľahky uspela, pri výhre Jablonca skórovali hneď dvaja Slováci