Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Gernát príde o časť platu. Jeho správanie bolo teatrálne, tvrdia

Martin Gernát (vľavo) na Spenglerovom pohári. (Autor: Melanie Duchene - TASR/AP)
Miroslav Kováčik|Publikované 12. jan 2021 o 17:34

Incident sa udial v zápase s Libercom.

BRATISLAVA. Na prvý pohľad išlo o jednoznačný faul a pochybenie zo strany dvojice hlavných rozhodcov.

Fanúšikovia Třinca sa pred televíznymi obrazovkami hnevali, keďže ich tím nedostal v závere extraligového duelu proti Libercu (0:2) výhodu presilovej hry.

Opakované zábery potvrdili, že súboj slovenských hokejistov Martina Gernáta a Mislava Rosandiča nebol s úplne v poriadku, avšak voči pravidlám sa paradoxne previnil obranca Třinca - Gernát.

Dopustil sa filmovania, za čo ho disciplinárna komisia potrestala.

"Po preštudovaní videozáznamu predseda disciplinárnej komisie zistil, že hráč zneužil predošlý kontakt s hokejkou protihráča Mislava Rosandiča, aby teatrálnym spôsobom (zreteľný odraz zo špičky korčule, povyskočenie pri súčasnom zakopnutí oboch nôh) zvýraznil dôsledky zákroku a ovplyvnil tak úsudok rozhodcov," cituje stanovisko komisie web hokej.cz.

Predseda komisie a bývalý hokejový útočník Viktor Ujčík uviedol, že Gernát bude potrestaný pokutou vo výške desiatich percent mesačného platu.

Správanie slovenského obrancu bolo zrejme čiastočne spôsobené aj frustráciou zo zlých výkonov Třinca v poslednom období.

Ten donedávna jednoznačne viedol súťaž, ale v posledných deviatich dueloch nazbieral len sedem bodov a na úkor pražskej Sparty prišiel o prvú priečku.

Napriek tomu je Gernát naďalej najproduktívnejším obrancom českej ligy, keď v 27 zápasoch strelil päť gólov a na ďalších 20 prihral.

Miroslav Kováčik je doma vo viacerých športoch, výnimkou nie je F1, biatlon, americký futbal alebo šípky. Po vyštudovaní žurnalistiky sa v roku 2019 ako novinár zúčastnil MS v hokeji aj európskeho šampionátu vo volejbale.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články